MINI Ailesi İstanbul'u ziyaret etti

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  MINI, 2008 İstanbul Autoshow Fuarı’nda benzeri görülmemiş çekicilikte ve zenginlikte bir ürün gamı ile sahne alıyor. BMW ve MINI İthalatçı Pazarlardan Sorumlu Baskan Yardımcısı Dr. Kay Segler’in gerçekleştirdiği açılışın ardından MINI ziyaretçileri ile buluştu..

  Yeni MINI ve MINI Clubman modellerini beğeniye sunarken sürüş keyfinde ve kişiselleştirmede olduğu kadar sıra dışı verimlilik ve üstün kalite açısından da yeni standartları belirliyor. Model yelpazesine yeni eklenen çok sportif bir seçenek ile MINI, İstanbul Autoshow Fuarında bir defa daha atak, küçük, “premium” otomobillerin üreticisi olarak benzersiz konumunu vurguluyor.

  [​IMG]

  MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modelleri İstanbul Autoshow’da ilk defa beğeniye sunuluyor. Bu üst düzey atletlerin her ikisi de MINI CHALLENGE yarış versiyonunda kullanılan motor temel alınarak üretilen 155 kW/211 bg dört silindirli, twin-scroll turboşarjlı ve doğrudan enjeksiyonlu benzinli motorlarla donatıldı.

  Motorsporlarından elde edilen bilgi birikimi kendini MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modellerinin özel fren sisteminde, ekstra hafif jantlarında, yeni egzost sisteminde ve modifiye edilen altı ileri vitesli şanzımanında da gösteriyor.

  MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modelleri, motorsporlarının tutkusunu gündelik sürüşe taşıyor. Her iki model de üst düzeyde sıra dışı performans sunarken aynı zamanda MINI ve John Cooper Works markalarını benzersiz yapan tüm özellikleri de üzerlerinde taşıyor. MINI John Cooper Works, 0'dan 100 km/s hıza sadece 6.5 saniyede ulaşırken MINI John Cooper Works Clubman modeli 100 km/s'ye 6.8 saniyede ulaşarak aynı düzeyde etkileyici bir performans ortaya koyuyor. Her iki modelin de maksimum hızları 238 km/s.

  MINI ve John Cooper Works: Geleneklerin ve sürüş keyfinin birleşimi
  MINI John Cooper Works Clubman ve MINI John Cooper Works modellerini tanıtırken John Cooper Works markası da uygun şekilde kendisini yeniden konumlandırıyor: MINI için üretilen performans aksesuarlarına ek olarak, ilk defa bu iki yeni model MINI markası altında John Cooper Works ile tam entegrasyonu açıkça ortaya koyan yeni logoyu taşıyor. MINI ile John Cooper Works arasındaki yakın ilişki, motorsporları tarihinde geriye uzanıyor ve sürüş keyfi, yüksek kalite ve bireysel tarz ile kendini gösteriyor. İstanbul Autoshow fuarında tanıtılan MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modelleri, John Cooper Works tarafından üretilen çeşitli aksesuarlar ile donatıldı. Böylece ziyaretçilere yeni MINI modelleri ile John Cooper Works performans donanımlarının ne kadar uyumlu olduğunu yakından görmelerine imkan tanınıyor.

  MINI Ailesi: Daha önce hiç olmadığı kadar çekici ve çok yönlü
  Model yelpazesine yapılan eklemeler ve John Cooper Works markası ile tam entegrasyon sonucunda MINI modelleri artık çok daha çekici ve çok yönlü. Özgün gövde tipleri, geniş motor seçenekleri ve her model için sunulan kişiselleştirilme imkanları, özel MINI hissini yaratıyor.
  Her modelin özgün tarzının ve tüm modellerde karakteristik olan sıra dışı çevikliğin yanı sıra çok zengin donanım seçenekleri de MINI'ye özgün karakterini ve sürekli başarısını getiriyor: Modern güç üniteleri ve motora odaklı olarak geliştirilen Frenlemede Enerji Üretimi, Otomatik Durdurma Çalıştırma ve Vites Uyarı Göstergesi gibi işlevler MINI'nin küçük otomobil segmentinde oldukça verimli bir seçenek olmasını sağlıyor.
  MINI ve MINI Clubman modellerinin diğer güçlü özellikleri arasında ise işçilik kalitesi, EuroNCAP çarpışma testlerinden aldığı beş yıldızın kanıtladığı üstün emniyet seviyesi ve uzun süre yüksek seviyede korumayı başardığı ikinci el değeri.

  Bir bakışta MINI
  • Daha da dinamik: MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman
  MINI John Cooper Works ve MINI John Cooper Works Clubman modellerinin sloganı “MINI ile maksimum sürüş keyfi” olarak düşünülebilir. En yüksek düzeyde bir kas geliştirme programından geçen bu yeni üst düzey sporcular, azami performansı tam güvenilirlikle sunmak üzere hazırlanmış. Her iki model de sadece yeni geliştirilen 155 kW/211 bg güç üreten dört silindirli, twin-scroll turboşarjlı ve doğrudan püskürtmeli benzinli motorlar ile değil aynı zamanda özel olarak bu model için tasarlanmış fren sistemi, jantlar ve bu iki sporcunun sportif karakterini tamamlayan pek çok diğer özellikle donatılmış.

  • Yeni bir boyut: MINI Cooper S Clubman ve MINI Cooper Clubman
  Dışa dönük tasarım, yenilikçi hacim konsepti: MINI Clubman, MINI dünyasında yeni seçenekler ve fırsatlar sunuyor. MINI'den 8 santimetre daha uzun dingil mesafesi ve arka koltukta aynı uzunlukta artan bacak mesafesi ile MINI Clubman hem konfor hem de çok yönlülük açısından yeni bir standart belirliyor. Bu özellik, 930 litreye çıkan bagaj bölmesi hacminde de görülüyor. Bu gövde tipindeki MINI'ye özgü diğer özellikler arasında yolda nefes kesici performans ve yakıt tüketiminde sıra dışı verimlilik sayılabilir. MINI Clubman, yakıt tüketimi ile emisyonların aynı anda azaltılmasını sağlayan en gelişmiş teknolojilere sahip üç motor seçeneği ile sunuluyor.

  • Üstün çeşitlilik: MINI Cooper S, MINI Cooper ve MINI One
  Yeni MINI, benzersiz sürüş keyfi, özgün tasarımı, örnek verimliliği ve sıra dışı kalitesi ile başarı hikayesini sürdürüyor. MINI Cooper S, MINI Cooper ve MINI One’dan oluşan 3 model ve her modelin sahip olduğu pek çok özgün kişiselleştirme seçeneği ile MINI meraklıları kendilerine özgü bir otomobil yaratma fırsatını buluyorlar. Tüm MINI modelleri standart olarak Frenlemede Enerji Üretimi, Otomatik Çalıştırma Durdurma, vites değiştirme uyarısı ve diğer pek çok teknoloji ile donatılıyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  24.10.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş