Milli Kültür Nedir ve Ögeleri Nelerdir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Milli Kültür Öğeleri Nelerdir
  Milli Kültür nedir, Öğeleri ve Unsurları nelerdir

  milli kültür nedir, milli kültürün ögeleri nelerdir
  Büyük Önder Atatürk'e göre “Millet aynı kültürden insanların oluşturduğu toplumdur”. Demek ki “milli kültür” bir devleti ayakta tutan unsurların en önemlisidir. Çünkü milli kültür oluştuğunda ortaya millet çıkar. Millet ise mutlaka bir devlet oluşturur.

  Dünya tarihine baktığımızda milli kültüre sahip olmanın önemi daha iyi anlaşılır. Tarihe gözatıldığında milli kültüre sahip halkların her türlü zorluğa karşı varlıklarını korudukları görülecektir. İkinci Dünya Savaşı'ndan enkaz halinde çıkmalarına rağmen kısa sürede önemli birer güç haline gelen Almanya ve Japonya bunun en güzel örneğidir.

  Aynı şekilde İstiklal Savaşı'nda Türklere yeni zaferler kazandıranTürk Milletinin Atatürk milliyetçiliği ile tamamlanan milli kültürünün sağlamlığıdır.

  Milli kültür milli ve manevi değerlerin öğretildiği eğitim kurumlarında oluşmaya başlar. Eğitim kurumlarında milli ve manevi değerleri öğrenen gençler ise bu değerlere sahip çıktıkları ölçüde devleti milli birliği ve beraberliği güçlendirirler.

  Atatürk'ün sözleri ortak bir kültür oluşturan eğitimin milli birlik ve beraberlik açısından önemini açıkça ortaya koyar.

  milli kültür örnekleri,milli kültür nedir vikipedi
   


Sayfayı Paylaş