Milli Değerlerimiz Nelerdir

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Milli değerlerimiz nelerdir?

  Milletlerin, tarih sahnesinde yaşadıkları pek çok sarsıntılı dönemlerde dahi hiç elden bırakmadıkları bir takım kendilerine has değerleri vardır. Bu değerler, fert fert olduğu kadar toplumun bütün katmanlarında da aynı şevk ve heyecan kaynağıdır.

  Çünkü bu değerler, o milleti meydana getiren bütün kişilerin ve zümrelerin ortak var oluş kaynaklarındandır. Devletler, başka devlet ve milletlerle olan ilişkilerine hep bu milli değerler açısından bakmak zorundadırlar. Yeni ortaya çıkan durumları da milletler ve milli değerler çerçevesinde değerlendirip ona göre kendilerine yol çizmek durumundadırlar. Bu milli değerlerin bir kısmı ortaktır. Yani diğer milletler ve devletler de aynı değerlere sahip olmak arzusu besleyebilirler. O değerlerin yanında bir takım millilik vasfı taşıyan pek çok özel değerler vardır.

  Türk milleti olarak bizim milli değerlerimiz, vatan sevgisi, bayrak, milli marş, istiklal, dini inançlarımız, gelenek ve göreneklerimiz, yakın tarihimizde geçirmiş olduğumuz mücadeleler, devlet ve millet büyüklerimiz, tarihi kişiliklerimiz vb. sayılabilir.
   


Sayfayı Paylaş