Mikrogeophagus Altispinosus, Cüce Cihlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Cüce Cihlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Bolivya Ramirezi
  Bilimsel Adı: Mikrogeophagus Altispinosus
  Dağıtım: Güney Amerika,Bolivya
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Barışçıl-Çiftleşme halinde agresif
  PH: 6.5-7.6
  Sıcaklık: 22C - 26C
  Maksimum Boy: 10 cm
  Ana renkler: Sarı, Mor, Gri
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha büyüktür.Erkeklerin sırt, karın ve anal yüzgeçleri daha uzun ve büyüktür.Dişilerin daha etkin vücut üzerinde kırmızılıkları vardır.
  Bakım: Her türlü yemi kolayca yer.Daphina, dondurulmuş kan kurdu ile de beslenme yapılmalıdır.Bezelye, ıspanak ve sprulina yemlerlede sebze diyeti eksik edilmemelidir.Sağlıklı ve renkli balık için yüksek kalitede yemler tercih edilmelidir.Akvaryum bol bitki ve kütüklerle dekore edilmelidir.Bu balık için nitrat kontrolünün düzenli yapılması ve ph'ın belirtilen oranlarda tutulması gerekir.Akvaryumda, Ph oranını etkkileyeceği için kaya tavsiye edilmez.Oksijen balığın sağlığı için dikkat edilmesi gereken diğer bir orandır.Düzenli olarak su değişikliklerinin yapılması gerekir.
  Gümüş dolar, cüce gurami ve cüce rainbowlarla aynı akvaryumda bakılabilirler.Tetrazon tarzı balıklarla da kombine olsada, tetrazonların bu balıkla bakılması tavsiye edilmez. turkeyarena.net
  Üretim: Bolivya Ramirezi Alt yumurtlayıcıdır.Yumurtalarını, tabandaki düz kayalar üzerine bırakır.Dişinin yumurtlaması sırasında, erkek yumurtaları ve dişiyi koruyucudur.Yumurtaların döllenmesi 2-3 günü alır.Anne ve baba yumurtaları akvaryumun daha güvenli bir alanına yada kumda kazdıkları bir çukura taşırlar.Yavrular 7 gün içinde yumurtadan çıkarlar.Yavrular bu noktadan sonra artemia ile beslenebilir.
   


Sayfayı Paylaş