Mika Restaurant, Nişantaşı

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Mika Restaurant
  Mika'yı diğerlerinden ayıran pek çok güzel unsur var, bunlardan biri ve en önemlisi İstanbulda "füsion" mutfağını sunan üç restoranttan biri olması. Genel anlamıyla değişik kültür yemeklerinin karışımı olarak tamımlanan füsion mutfağı (Yeni Dünya Mutfağı) Mika'da, Uzakdoğu ve Avrupa mutfağı birleşimi olarak uygulanıyor. Yemeğe asit cazz gibi etnik müziğin eşlik etmesi ortamı daha ayrıcalıklı kılıyor. Avi Behar, tüm bunlara, müşterilerinin isteği üzerine özel füsionlar oluşturulabileceğini ekleyerek, bu özelliğin de Mika'ya özgü bir yenilik olduğunu belirtiyor.

  54 kişilik olan restorant, saat 23.00'de mutfak kısmı kapanıyor ancak bar kısmı 01.00'e kadar hizmet vermeye devam ediyor. Yaz aylarında yalnızca öğle yemeği verilmekle beraber, kış aylarında akşam yemeklerine rezervasyonsuz girilemeyecek gibi görünüyor.

  Mika'da bir öğün kişi başı yaklaşık 15-20 milyon lira. Bizim size tavsiyemiz, Teriyaki Beef ve Franbuaz soslu, yabani yeşillik, palmiye kalbi, enginar kalbi, fransız peynirinden yapılan special salatası Mika Salad denemeye değer. Daha önce füsion mutfağı denemediyseniz işte adresi ve telefonu:

  Tel: 0212-240 57 49
  Adres: Abdi İpekçi Cad. No:48 Maçka Nişantaşı /İstanbul
  [​IMG] [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

Sayfayı Paylaş