Mide Fıtığı Nasıl Geçer, İyileşir

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Mide Fıtığı Nasıl Geçer, İyileşir
  Mide fıtığını iyileştiren herhangi bir ilaç bulunmamaktadır. aynı reflüde olduğu gibi mide fıtığı rtahatsızlığı olanların bazı gıda ve içeceklerden uzak kalmaları gerekmektedir. bunlar arasında tereyağı, kahve, çikolata, asitli yiyecek ve içecekler bulunmaktadır.

  Mide fıtığı olanların mide boşalmasına ve asit salgısına neden olan sigarayı bırakmaları da tedavi sürecinde oldukça yararlı olmaktadır.

  Ayrıca hastaların gece yatarken midelerinin bulunduğu gövdelerinin üst kısımlarını yüksekte tutmaları ve biraz dik yatmaları önerilmektedir.

  Ameliyat mide fıtığında başvurulan son tedavi yöntemidir.

  Öneriler
  Yaşam tarzında yapılacak bir takım değişikliklerle reflü şikâyetlerini azaltmak mümkün. İşte reflüye karşı yapabilecekleriniz: Fazla kilolarınız varsa bunlardan kurtulun. Yemeklerinizi küçük ve sık öğünler halinde yemeye dikkat edin. Yiyecek ve içecekleri çok sıcak tüketmeyin. Yüksek ısı yemek borusunda hasar oluşturabilir. Yemekten sonra 2-3 saat süreyle yatmayın veya egzersiz yapmayın. Belinizi sıkacak korse ve kemerleri kullanmayın. Dar, rahatsız kıyafetler giymeyin. Sigara ve alkol alışkanlığınız varsa bırakın.
   


Sayfayı Paylaş