Microsoft'un efsanesinden dava bombardımanı!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Microsoft'un efsane ismi dava açmaya bir başladı, pir başladı: İşte efsanenin hışmına uğrayan devler.
  Microsoft'un kurucularından dolar milyarderi Paul Allen 11 firmaya patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmaya hazırlanıyor. Allen aslında davayı açmıştı ancak yargıçtan gelen uyarı dava dilekçesinde yazanların yetersiz olduğu yönündeydi. Yeni yıldan önce patent davasını göz geçiren Allen, Google, Facebook ve Apple'a dava açmaya hazırlanıyor.

  Android işletim sistemi kullanan cihazların, mobil cihazlarda kullanıcılara yazılı mesajları, çet mesajlarını ve ajandadaki olayları bildirerek kendine ait patenti ihlal ettiğini belirten Allen, AOL'un AIM mesajlaşma yazılımı, Apple'ın Dashboard'u, Google Desktop ve Yahoo Messenger'ı da bu şekilde dava ediyor.

  Başka bir patentinin Android Market şekillenmesi tarafından ihlal edildiğini mahkemeye bildiren Allen, bu iddiasıyla da yalnızca Google'ı değil aynı zamanda Android uygulama geliştiricilerini de topun ağzına koymuş oluyor. Dava edilen diğer firmalar arasında, Apple'dan App Store, iTunes, Apple TV, Facebook'un "beğen" özelliği, Yahoo Connected TV ve Widget gibi özellikler de bulunuyor.
   


Sayfayı Paylaş