Miami International Airport

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 9 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Miami International Airport

  [​IMG]

  MIAMI, FLORIDA

  Hava Alanı Adı: Miami International Airport

  Adresi: Miami International Airport Miami Florida 33299

  Genel Bilgi: Havaalanında A,B,C,D,E,F,G ve H terminalleri olmak üzere tam 8 terminal mevcuttur. THY B terminalinde bulunmaktadır. Aktarmalı olarak gelinirken en çok tercih edilen hava şirketlerinden British Airways A terminalinde, Swissair H terminalinde ve Lufthansa F terminalinde bulunmaktadır.

  Ulaşım:
  • Taxi ve Van Servisi: Terminaller önünden 24 saat boyunca binebileceğiniz taksiler ve 'van'ler mevcuttur. Van denilen araçlar küçük minibüs türü arabalardır. Ulaşım süresi şehrin hangi bölgesine gittiğinize bağlı olarak değişir. Taksi ve van ücretleri de şehrin gidilen bölgelesine göre 9-60$ arasında değişir.
  • Otobüs ve Metro: Otobüs ve metrodan 1.25$ ödeyerek yararlanabilirsiniz. Hangi otobüse binmeniz gerektiği konusunda bilgiyi teminaller içindeki ulaşım bilgi bürolarından edinebilirsiniz.
  • Araba kiralamak: Araba kiralama yoluyla ulaşımı tercih ederseniz, havaalanı içinde bulunan araba kiralama şirketlerinin standlarına gitmeniz gerekmektedir. Araba kiralama ücretleri araba türüne göre ve firmadan firmaya değişmektedir. Kiralamadan önce bir fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.
  "Miami International Airport"a nasıl gidebileceğinizi öğrenmek için internette yol tarifi veren sitelerden de yaralanabilirsiniz. (Örnek:"MAPBLAST! Directions" sayfasına giriniz, "From" bölümüne bulunduğunuz adresi eksiksiz olarak yazınız ve "To" bölümünde Airport City kategorisi altında MIA: Miami, FL'yi seçtikten sonra "GET DIRECTIONS" linkine tıklayınız.)

  Park Yerleri: Miami hava alanında Dolphin ve Flamingo isimli iki otopark bulunmaktadır.
  • Uzun dönem park ücretleri: İlk iki saat boyunca saati 4$'dır, üçüncü saat 2$ ve günlük maksimum 10$'dır.
  • Kısa dönem park ücretleri: İlk yarım saati 2.5$ ve günlük maksimum 25$'dır.
  Hava alanı resmi web sitesi
   


Sayfayı Paylaş