Mezarlıktaki Gizemli Gece

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve YaRaLi CoCuQ tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  1. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member


    Bir mühendis olan Necdet Durmaz kendi otomobiliyle yolculuga çikmisti. Çalismakta oldugu firma tarafindan görevlendirilmis ve Istanbul'dan Malatya'ya gidiyordu. Bu ildeki fabrikada bir arizayi acilen gidermesi gerekiyordu.Ancak yol üzerindeki Kirsehir'in Derebayiri geçerken otomobili bozuldu. Hemen köylülerden yardim istedi. Aksam vakti oldugu için kimse bir sey

    yapamiyordu.Necdet Durmaz geceyi mecburen orada geçirecek, sabah olunca da yakindaki bir kasabaya otomobili çekilecekti.

    Kendisine hemen Köy Misafirhanesi'nde yer verildi. Necdet Durmaz burada bir süre dinlendikten sonra muhtarin yanina gitti. Muhtar misafirlerini en iyi sekilde agirlamak için her türlü ayrintiyi düsünüyor, otomobilini de merak etmemesini sorunu çözeceklerini söylüyordu. Muhtar, Necdet Durmaz o gece köy meydaninda düzenlenecek olan dügüne davet etti.

    Mustafa Belli köy meydanina geldiginde , bütün kalabalik oraya toplanis egleniyordu. Davullar zurnalar çaliyor, köy halki halay çekiyordu. Bir süre sonra Necdet Durmaz gürültüden uzaklasmak için kalabaligin arka tarafina yürüdü. Agaçlarin basladigi yerde tek basina duran çok güzel bir kiz gördü. Yanina yaklasti ve onunla tanisti. Bu genç kiz köyde ögretmen olarak çalisiyordu. Istanbul'dan gelmisti.

    Birlikte korulugun içinde yürüdüler. Hava oldukça serin oldugu için, Necdet Durmaz genç kiza ceketini verdi. Korulugun bittigi yerde, tepe basliyordu. Genç kiz daha fazla eslik etmemesini, evinin o tepenin ardinda oldugunu söyledi. Orada ayrildilar.

    Necdet Durmaz ne o gece , ne de ertesi sabah genç kizi aklindan çikaramadi. Onu tekrar görmek istiyordu. Köy muhtarina gidip, durumu anlatti ve genç kiz hakkinda bir seyler ögrenmek istedi. Ancak o bunlari anlatirken, muhtar saskinlik içinde onu dinliyordu. Çünkü bahsettigi ögretmen geçen kis evinde çikan yanginda ölmüstü.

    Muhtar Necdet Durmaz'i ikna edemedi ve birlikte o tepenin ardina hala yikintilari duran eve gittiler. Necdet Durmaz'in bunu anlayabilmesi olanaksizdi. Verdigi tüm bilgiler dogruydu ancak ona, bu genç kadinin artik yasamadigi söyleniyordu.

    Muhtar sonunda dayanamayarak Necdet Durmaz'i genç kizin mezarina götürdü. Köy mezarligina girdiklerinde onlari bir sürpriz bekliyordu. Uzakta duran bir mezar tasinin üstünde Necdet Durmaz'in ceketi asili duruyordu.
     


  2. EmRe Well-Known Member

    iyi bari kibar kızmış ceketi götürmemiş...:D:D:D
     
  3. yagmur Well-Known Member

    para bulamadı heralde o yüzden bıraktı ceketi...:D:D:D
     
  4. Pelin Super Moderator

    belkide içeri ceket sokmak yasaktır :D :D
     
  5. GamZe Moderator

    ne yani kız hırsız mı? :eek:
     
  6. BaRıŞ Well-Known Member

    meezarlıııkk gizeemmm çok severimmmmm...
     
  7. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

    iskeletor senı bursada bır mezara gotururum gece karanlıktan ölürsün
     
  8. BaRıŞ Well-Known Member

    hah hah haaa sen götürebilecekmisin bakalımmm...
     
  9. SHaDe_19 Well-Known Member
    katılıyorum ortak harıkasın:D
     
  10. BaRıŞ Well-Known Member

    hahhahaaaaaaaaaa
     
  11. esra Well-Known Member

    ya herşey bir yana bu olay gerçekmi????
     
  12. EmRe Well-Known Member

    bi mantıksız geldi bana ceket felan yani saçma
     
  13. seckinyd Well-Known Member

    Valla isKeLeToR, ladess Bursa diyorsa susacan bence benim Bursalı arkadaşlar var onlar anlattı deprem gecesi üç tane mezarlık bekçisi yaşamını yitirmiş söylenen de şu Bursa Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olduğu için orada çok sayıda Osmanlı büyüğü yatıyor deprem gecesi onların ruhlarını gören mezar bekçileride yaşamlarını bu yüzden kaybetmişler.
     
  14. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

    Gelsin yha gotururum o mezarliga bi gece saat sole 3-4 arasi aklin gider :D
    sonra dersin keske gelmeseydim:D
     
  15. BaRıŞ Well-Known Member

    hep aynı geyik hikayeler ,hep okuyoruz ama hiç bizim başımıza böle şeyler gelmiyo
     
  16. ercanbeniz Well-Known Member

    iskeletor bende bursalıyım ladesse bende yardımcı olurum aklında olsun :)
     
  17. Buket Well-Known Member

    Ayy.. cok acikli yaa..
    Ceketi nereye goturecekti?? mezarin icine alamazdiya!!
     

Sayfayı Paylaş