Mevlid kandili ile ilgili ayetler

Konusu 'Dini Günler' forumundadır ve CAN tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Mevlid Kandili İle İlgili Ayetleri Yazacak Olursak;

  Enbiyâ, 107: "Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."

  Âl-i İmrân, 164: "Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın âyetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine Kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Halbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler."

  Sebe, 28: "Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler."

  Ahzâb, 21: "Andolsun, Allah'ın rasûlünde sizin için, Allah'a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah'ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır."

  Ahzâb, 45:[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Ey peygamber! Biz seni hem bir şahit, hem bir müjdeci, hem bir uyarıcı olarak gönderdik.[/FONT]

  Ahzâb, 46:[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Ve hem de izniyle Allah'a bir davetçi ve nurlar saçan bir kandil (olarak gönderdik).

  [/FONT]Tevbe, 128:[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Andolsun size içinizden öyle bir peygamber geldi ki, gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir üstünüze titrer, müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir. [/FONT] [/FONT]
   


Sayfayı Paylaş