Mevlid Kandili Duası Arapça

Konusu 'Dini Günler' forumundadır ve CAN tarafından 3 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Mevlid Kandilinde Arapça Dua

  Mevlid Gecesi gündüzünde mezarlar, bizden dua bekleyen yakınlarımızın kabirleri ziyaret edilmeli: Ruhlarına Kur'an-ı Kerim okumalı, dua etmeli, onlar için de ALLAH Teala'dan afv ü mağfiret dilemeli, böylelikle ruhları şad edilmelidir. Ayrıca Peygamberimiz (s.a.s)'in, ashabın, tabiinin, diğer büyüklerimizin, meşayıhımızın, akrabalarımızın özellikle analarımızın, babalarımızın ve hocalarımızın...

  Kısacası bütün Müslümanların ruhlarına Kur'an-ı Kerim okunmalıdır. Ayrıca bütün Müslümanların mağfiret-i ilahiyyeye, maddi ve manevi bütün hayırlara bereketlere nail olmaları, yeryüzünden zulüm ve küfrün kalkıp İslam'ın hakim olması için de içtenlikle dua edilmelidir.

  Ya Rabbi! Cümlemizi rahmetine gark eyle. Afv ü mağfiretine nail eyle. Cehennemden uzak eyle. Cemalinle ve Firdevs Cennetinle müşerref eyle. Dünya ve ahiretimizi mamur eyle. İslam'ı ve Müslümanları aziz ve mansur eyle. Amin!

  Mevlid Kandilinde örnek olarak aşağıdaki dua okunabilir:

  “Elhamdülillâhi Rabbil-‘âlemîn

  Vel-‘âkıbetü lil-müttekîn

  Vessalâtü vesselâmü ‘alâ Rasûlinâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ve sahbihî ecma’în

  Rabbenâ takabbel minnâ inneke ente’s-semî’ul-‘alîm

  Ve tüb ‘aleynâ yâ Mevlânâ inneke ente’t-tevvâbür-rahîm

  Vehdinâ ve veffiknâ ilel-hakkı ve ilâ tarîkın müstekîm

  Va’fu ‘annâ yâ Kerîm

  Va’fü ‘annâ yâ Rahîm

  Vağfir lenâ zünûbenâ bi fadlike ve keramike yâ ekramel-ekramîn veya erhamer-râhımîn.

  Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)'in doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını diliyorum.
   


Sayfayı Paylaş