Metris'te Neler oluyor

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  İnternet talebi
  ŞİKE soruşturması kapsamında tutuklanan Fenerbahçeli yöneticiler, günlük bir saat bilgisayar kullanma hakları sırasında internete giriş izni istedi. Talebi inceleyen cezaevi yönetim uygun bulmadı ve geri çevirdi.

  BAŞKAN’A HAYIR
  AZİZ Yıldırım cezaevi koşullarında kalamayacağını belirterek tedavisi için hastaneye sevk istedi. Bu istek de revirdeki görevli doktor tarafından, cezaevinde kalmasına engel olabilecek bir sağlık sorunu bulunmadığı gerekçesiyle reddedildi.

  Cihaz var mı?
  BÜLENT Uygun Fenerbahçeli taraftarların bulunduğu yan koğuşa, “Sizde cihaz (telefon) var mı?” yazan bir pusula gönderdi. Milliyet Gazetesi’nin haberine göre, bu pusulanın cezaevi görevlileri tarafından ele geçirildiği öğrenildi.

  Ünlüler için sıraya
  MAHKUMLAR, şike soruşturmasından gelen ünlülere sık sık sevgi gösterilerinde bulunuyor. Havalandırma zamanlarında ünlüleri görmek için sıraya giri-
  yor.

  Kim ne yapıyor?
  TUTUKLANAN futbolcu ve yöneticiler Metris Cezaevi’nde ilk haftalarına girdi. Yaşantılarına ilişkin bilgiler de sızmaya başladı. Gelen bilgilere A-17 koğuşunda bir arada kalan tutuklular arasında iş bölümü yapıldı. Bu iş bölümüne göre;

  Koğuş sorumlusu oldu
  Mecnun ODYAKMAZ: (Koğuş sorumlusu). Sivasspor Başkanı, koğuşun idaresinden ve cezaevi yönetimiyle ilişkilerinden sorumlu.

  Korcan’a ‘getir-götür’ işi
  Korcan ÇELİKAY: (Meydancı)
  Sivasspor kalecisi cezaevi jargonunda “getir-götür işlerini yapan kişi” olarak bilinen “meydancı” olarak görevlendirildi.

  Uygun fiş sorumlusu
  Bülent UYGUN: (Fiş sorumlusu) Eskişehir’in hocası tutukluların kantinden yapacakları alışverişler için kullandıkları fişlerin sorumlusu oldu.

  Karan’a çaycılık görevi
  Ümit Karan ise “çaycı” olarak görevlendirildi.

  Revirde kaldı
  AZİZ Yıldırım, tutuklanmasının ardından Metris Cezaevi’ne gönderildi. İlk gecesinde mahkumlar tarafından “Aziz Başkan” sloganlarıyla karşılanan Aziz Yıldırım karantina koğuşuna alındı. Ertesi gün de şekeri ve tansiyonu yükseldiği için revire yatırıldı.

  Yemekler güzel
  YENİ yasayla tutuklular avukatlarıyla 24 saat görüşebiliyor. Avukatlar, müvekkillerinin bir sorunları olmadığını, cezaevi yönetiminin tavrından çok memnun olduklarını belirtiyor ve müvekkillerinin yemeklerle de bir sıkıntılarının olmadığını söylüyor.

  NOT: Aziz Yıldırım’ın kızları Hande Gamgam ve Gülşah Gordi, dün Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak babaları ile görüşebilmek için izin aldılar.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş