Metriaclima Pulpican, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Pseudotropheus sp. "Kingsizei"
  Bilimsel Adı: Metriaclima Pulpican​
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Agresif
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 3
  En Az Akvaryum Hacmi: 100 lt
  Maksimum Boy: 10 cm
  Cinsiyet: Erkeklerde vücut çivit mavi renginde, koyu mavi dikey şeritlere sahiptir.Dişiler ise kahverengi-gri renktedir.
  Bakım: Her türlü kaliteli yemi kabul edecektir.Bol kayalıklardan oluşan bir akvaryum hazırlanmalı, yüzebileceği geniş alanlar sağlanmalıdır.Sprulina diyet eksik edilmemelidir.Protein ağırlıklı yemler ve kankurdu gibi canlı yemlerden kaçınılmalıdır.Çok agresif bir balıktır.Dişilerinde yıpranmaması için, 1 erkeğe 4 dişi oranıyla bakılmalıdır. turkeyarena.net
  Oldukça iyi kum kazıcıdırlar.Saklanmak için kendi dekorlarını kendileri belirler.Akvaryum dekarasyonu planlanırken, bu küçük ipucunu gözden kaçırmayın.
  Üretim: Bir erkek için, 4-5 dişi önerilir.Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır.Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.4 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün taze gıda ve artemia ile beslenebilir.Ağızda kuluçka döneminde, erkek ve diğer dişiler tanktan çıkarılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş