Metin Şentürk rekora koşuyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Metin Şentürk rekora koşuyor
  1,5 yıl önce Güney Afrikalı bir görme engellinin 269 km. hıza ulaştığı sürat denemesi, Metin Şentürk’ü direksiyon başına geçirdi. Hemen ardından Mike Newman adlı ıngiliz’in 284 km. ile Guinness rekorlar kitabına girmesi üzerine iyice hırslanan şarkıcı, önceki günkü denemesinde 200 km’ ye ulaştı.

  Pistler ona dar geliyor
  'Afrikalı, İngiliz yapar da Türk yapamaz mı? ' deyip sürücü koltuğuna oturan Şentürk, önce standart otomobillerle trafiğe kapalı alanlarda çalıştı. Ardından süratli otomobillere geçti. Çalışmalarını Ferrari F430 ile sürdürebilmesi için Fı-Yapı’nın sahibi Fikret İnan’ın sponsor olduğu şarkıcı, Hezarfen Havaalanı’nın 700 metrelik pistinde 200 km.’ye kadar çıktı. Şentürk, yüksek hızlara ulaşmak için daha uzun pistleri olan Erzurum, Kars ve şanlıurfa Havaalanları’nda çalışmaya başlayacak.


  Bu işi gözü kapalı yaparım
  Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’dan da destek aldığını söyleyen Metin Şentürk’ün rekor kıracağına inancı tam: 'Başlarda bir co-pilotla çalışıyordum, artık yalnızım. Co-pilotun direktiflerini kask içine yerleştirilen özel bir düzenekten alıyorum. Rekor günümde de yanımda kimse olmayacak. Havalimanı kulesi ve beni takip eden diğer araçtan gelen komutlara göre hareket edeceğim. ınancım tam, ben bu işi gözü kapalı yaparım!'

  [​IMG]
  [​IMG]
  12.08.2009, Çarşamba
   


 2. pult Well-Known Member

  Hocam araç gayet güzel görünüyor,şentürk'ü cesaretinden dolayı kutlamak lazım.
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  haklısın pult araba güzel Türk bayrağıda ayrı bi hava katmış tpx ayrıca Şentürk ü gerçekten kutlamak gerek, nekadar tedbir alınmış olsada yapacagı hızlar hayati tehlike sınırlarında.
   
 4. BaRıŞ Well-Known Member

  reklam kokuyor biraz ama yinede cesaretinden dolayı kutlamak gerek, eee tabi para kazanmak için cesur olmak lazım ;)
   

Sayfayı Paylaş