Mercedes Vito

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Vito. Yeni işyeriniz.

  [​IMG]

  Hayatınızın büyük bir bölümü çalışmakla geçiyor. Bu yüzden yaptığınız işten keyif almak, işinizi severek yapmak, size özel çözümlerle çalışmak en büyük hakkınız. Yeni Vito’yu geliştirirken yola çıktığımız nokta işte buydu. Vito’da esnekliği, geniş iç mekanı, üstün konforu, sürüş keyfini, benzersiz gücü ve şık tasarımı yeniden keşfedeceksiniz. Her Mercedes-Benz hafif ticari aracın sahip olduğu güvenlik, ekonomi gibi özelliklerin ne kadar üst düzeyde olduğunu yakından göreceksiniz. Yaptığınız işi keyif alarak yapmak? Bunun ne demek olduğunu Vito’yu tanıdığınız zaman daha iyi anlayacaksınız. Şimdi Vito’yu keşfetme zamanı.

  Genel Bakış
  Konsept
  Her kullanıma, her sektöre uyumlu ve her yeni güne hazır bir ticari araç. Yeni Vito bunun mümkün olduğunu ve değişken araç konseptinin aracı ve kişiyi özel yaptığını kanıtlıyor. Bu yüzden Vito, Kombivan, Camlıvan ve Panelvan olmak üzere üç modele ve üç CDI dizel ve iki benzinli olmak üzere 5 motor seçeneğine sahip. Hafif ticari araç sınıfında şimdiye kadar hiç görülmemiş bir yenilik sunuyor. Modeline göre, tamamen kendine özgü bir özellik katanve örneğin orta uzunluktaki araçlara eklenebilen yüksek tavan da dahil olmak üzere üç farklı üst yapı uzunluğu seçeneği yeni Vito’da. Bu seçenek çeşitliliği aracınızı dilediğiniz gibi biçimlendirmenize, istediğiniz gibi bir araç yaratmanıza olanak veriyor.

  [​IMG]

  Kısa Vito:
  Boyu küçük, yetenekleri çok büyük. Dinamik ve hareketli, 475 mm’lik uzunluk: Kısa Vito dar sokaklar ve yoğun şehiriçi trafiği için yaratıldı. Özellikle modern otomobil yapısının her şeyi sunduğu göz önüne alındığında kısa Vito ideal uzunlukta. Her Vito’da olduğu gibi kısa Vito’da da konforlu ve ergonomik sürücü bölümü, kalitenin ve estetiğin keyfini yaşatıyor. Azami uzunluğu 200 mm kadar artıran ön koltukların altına yükleme yapabilme olanağı, kısa Vito’nun kolaylıklarından sadece biri.
  Araç uzunluğu 4,75 m
  Panelvan’da 4,65 m’e kadar yükleme bölümü hacmi
  2,42 m’ye kadar yükleme uzunluğu (ön koltukların altına yükleme olanağı kullanıldığında 2,62 m)

  Orta Vito:
  Aynı iş için daha fazla yer. Orta Vito’lar aynı aks mesafesinde 245 mm daha fazla arka uzantıya sahip. Hareketliliği kısıtlamadan kullanılan bu ilave uzunluk tamamen ve sadece yükleme ya da bagaj bölümü hacmine katkıda bulunuyor.
  Araç uzunluğu 4,99 m
  İsteğe bağlı yüksek tavanlı Panelvan ve Camlıvan 2,67 m’ye kadar yükleme uzunluğu (ön koltukları naltına yükleme olanağı kullanıldığında 2,87 m)

  Uzun Vito:
  XXL taşımacılık. Uzun üst yapıdaki ile aynı uzunlukta arka uzantı ve 3430 mm’ye uzatılmış aks mesafesiyle, uzun Vito hacme doymuş.
  2,90m’yekadaryükleme uzunluğu (ön koltukların altına yükleme olanağı kullanıldığında 3,10 m)
  5,22m araç uzunluğu
  Panelvan’da 5,68 m ’e kadar yükleme bölümü hacmi

  Güvenlik
  Vito’nun, sınıfında standartları yeniden belirleyecek yeni güvenlik anlayışı, bir ticari aracın geliştirilmesinde de her şeyin merkezinde insanın olduğunun en büyük kanıtı. Vito, ticari araçlarda yalnız Mercedes-Benz tarafından sunulan Elektronik Dengeleme Programı ESP®’yi standart olarak sunuyor.

  [​IMG]

  Bütün bir tasarım güvenlik üzerine kurulu.
  Yeni Vito’da bilinen yüksek güvenlik standartlarının, yolcularına da sunulması hedefi büyük bir azimle takip edildi. Sonuç: Üstün güvenlik donanımı.

  Vito’daki önemli elektronik sistemler.
  Vito’nun standart donanımında Elektronik Dengeleme Programı ESP de yer alıyor. Bu program şu sistemlerle birlikte sunuluyor: Anti-patinaj sistemi ASR, Anti-blokaj sistemi ABS, elektronik fren gücü dağıtımı sistemi EBV ve fren asistanı BAS. Bu sistemler hep birlikte kritik durumlarda sürüş dengesini ve çekiş kapasitesini en iyi duruma getiriyor. ABS, BAS ve EBV, Vito’nun yüksek performanslı fren sistemi ile birlikte örnek alınacak derecede kısa frenleme mesafesi ve tam frenlemede hakimiyeti sağlıyor.

  Konfor
  Bir Mercedes-Benz hafif ticari aracın her zaman işlevsellik, ergonomi ve konfor olarak olağanüstü olmasını beklersiniz. Yeni Vito’yla tanıştığınızda iç mekan tasarımının ve donanım özelliklerinin sağladığı konforun, bu beklentilerinizi yanıtlamak konusunda ne kadar başarılı ve benzersiz olduğunu yakından göreceksiniz.

  En iyi sürücü, sürüşten keyif alandır.
  Vito’nun iç mekanı dış görünümünün vaat ettiği her şeye sahip. Çünkü yeni Vito’nun iç mekanı da en az dışı kadar farklı, standartları yeniden belirleyecek kadar iddialı. Sürücü kapısı açıldığında sürücü yerinin aydınlığı ve şık tasarımı hemen dikkat çekiyor. Alçak biniş yeri özellikle sık sık durmak zorunda kalınan yolculuklarda kendini belli ediyor. Vito Kombivan’da sürücü ve ön yolcu koltuğu arkaya yatırılabiliyor. Her ikisi de ergonomik ve yüksekliği ayarlanabilen koltuk başlıklarına sahip. İsteğe bağlı konforlu koltuklar ve koltuk ısıtıcısı konforu daha da arttırıyor.

  Her şey gözünüzün önünde, elinizin altında, en yakınınızda.
  Yatay olarak ikiye bölünmüş ön panel, kaliteli malzeme estetiği ve fonksiyon elemanlarının mantıklı yerleşim düzeni ile beğeni topluyor. Göstergeler doğrudan sürücünün görüş alanında yer alıyor. Bütün kumanda elemanları ergonomik amaca uygun. Vites kolu rahat ulaşılabilecek şekilde ön panele entegre edilerek yan tarafa ya da arkaya serbest bir geçiş sağlayacak şekilde konumlandırıldı. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş eşya gözleri işlevsel. Cep telefonu, içecekler, araçdefteri, kalemler, dokümanlar ve DIN A4 boyutunda not kağıdı sıkıştırılan altlıklar rahatça erişilebilecek uzaklıkta.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş