Mercedes Viano

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Gerçek özgürlük, kendi kararını kendin verebilmektir.
  Mercedes-Benz’in Viano ekibine katılmaya karar verdiğinizde, onun size, istediğinizi istediğiniz zaman yapma özgürlüğü tanıdığını, size olanaklar dünyasının kapılarını açtığını görüyorsunuz. Esnek iç düzenlemesi ve geniş iç hacmiyle Viano, aklınızdan geçeni anında hayata geçirmeye, soluğu dilediğiniz yerde almaya ve günlük işlerinizi geride bırakmaya teşvik ediyor. İster şehre gidin, ister sahile ya da dünyanın bir ucuna, ister otoyoldan ister ara sokakları kullanarak, Viano sizi varmak istediğiniz noktaya, konforlu, güvenli ve ekonomik şekilde ulaştırıyor.


  [​IMG]
  Genel Bakış
  [​IMG]
  Konfor anlayışı farklı boyutlarda.
  Viano’nun üç donanım ve tasarım serisi TREND, TREND ACTIVITY ve AMBIENTE ACTIVITY ile üç farklı gövde uzunluğu bulunuyor. Kısa Viano yaklaşık 4,75 m, orta Viano yaklaşık 4,99 m ve uzun Viano yaklaşık 5,22m uzunlukta. Tasarım, iç mekân, motorseçenekleri, kullanım, manevrayeteneği ve genel kalite anlayışı Viano’yu sınıfında öne çıkaran niteliklerden bazıları.


  [​IMG]

  Konfor
  Daha fazla konfor donanımı Viano’da
  Bulunduğu ortamdan uzaklaşmak isterken evinin konforundan ayrılmak istemeyenlere Viano’yu öneriyoruz. Sürücü bölgesinin lüks donanımı ile kullanışlı ve dekoratif ayrıntılar istediğiniz konforu sağlıyor. Ergonomik ve konforlu koltuklar, otomatik vites, güneşlikte ışıklı aynalar, hız sabitleyici Tempomat Viano’nun yalnız birkaç özelliği.

  Güç ve Performans
  Yeni CDI motorlar: Güç ve performans
  Viano, güç ve performansı tek bir gövdede buluşturuyor ve ikinci nesil CDI motorları sunuyor. Tamamen yenilenmiş motorlar yüksek çekiş güçlerini özellikle düşük devirlerde gösteriyor. Viano CDI motorlarının gücünü ve etkileyici tork eğrilerini, en son motor teknolojisine borçlu. Common Rail doğrudan püskürtme sistemi, silindir başına 4 subaba, 1600 bar’lık bir püskürtme sistemine ve değişken geometrili bir türbine sahip. İyi yakıt tüketim değerleri, bu ünitelerin olağanüstü izlenimini tamamlıyor. Viano standart olarak 5 vitesli otomatik şanzıman ile donatıldı.

  Ekonomi
  Serviste bile ekonomik
  Viano’nun motorlarının en önemli özelliği ekonomik olmalarının yanı sıra bakım gereksinimlerinin de az olması. ASSYST bakım aralığı göstergesi, bakım hizmeti kapsamının azalması ve esnek yağ değiştirme aralıkları, CDI motorlarının bakım masrafını önemli ölçüde düşürüyor.

  [​IMG]

  Güvenlik
  Güvenlik: Ne kadar fazla o kadar iyi
  Mercedes-Benz araçlarının güvenlik anlayışı ortak. Viano bu geleneği sürdürüyor. Güvenlik donanımıyla da farkını ortaya koyuyor. Pasif güvenlik özelliklerinden bazıları ise, güvenli direksiyon mili, bütün koltuklar için üç noktalı emniyet kemerleri, kemer gerdiriciler, ilave sürücü ve ön yolcu koltukları için kemer kuvvet sınırlayıcıları... Sürücü hava yastığı ve koltuk doluluk algılayıcısı bulunan ön yolcu havayastığı, standart donanım olarak sunuluyor.


  Sizi yola bağlayan sistemler
  Viano’nun standart güvenlik özelliklerinden bir diğeri, aynı zamanda antipatinaj sistemi (ASR), elektronik fren gücü dağıtıcısı (EBV), fren destek sistemi (BAS) ile birlikte Anti Blokaj Sistemi’ni (ABS) içeren elektronik dengeleme programı ESP. Viano’nun güçlü fren sistemiyle birlikte çalışan ABS, BAS ve EBV, duruş mesafelerini kısa tutuyor, otomobili kontrol altına alıyor. Dikkat çekici derecede büyük arka lambalar, düzcamlar ve standart PARKTRONIC, güvenli manevra yapabilmenizi sağlayan diğer güvenlik unsurları.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Konfor anlayışı farklı boyutlarda
  Viano’nun iki donanım ve tasarım serisi TREND ve AMBIENTE ile üç farklı gövde uzunluğu bulunuyor. Kısa Viano yaklaşık 4,75 m, orta Viano yaklaşık 4,99 m ve uzun Viano yaklaşık 5,22m uzunlukta. Tasarım, iç mekân, motorseçenekleri, kullanım, manevrayeteneği ve genel kalite anlayışı Viano’yu sınıfında öne çıkaran niteliklerden bazıları.


  [​IMG]

  Mercedes Viano Trend
  Hacim, konfor ve sınırsız olanaklar.
  Viano TREND’de yolculuk edenler geniş bir iç hacmin keyfini çıkarıyor. Kadife kumaş koltuklar ve yan duvar içleri, halı taban kaplaması son derece konforlu bir iç mekân sunuyor. Viano’da (modeline göre), 4610 litreye varan bagaj hacmiyle birlikte birçok kullanışlı eşya koyma yeri sunuluyor. Ön bölümün ferah yerleşimi ve yumuşak yüzeyi aynı zamanda sürücünün işini kolaylaştırıyor. Ayrıca Joystick vites kolu sayesinde yanlara ve arka bölmeye rahatça erişiliyor. Her Viano gibi Viano TREND de bir çok garaja ve otoparka kolayca girebiliyor. Geniş görüş açısı, standart hidrolik direksiyon ve 11,8 metrelik dönme çapı (kısa ve orta versiyonlar için) manevra ve park etme sırasında kolaylık sunuyor. Arka tekerlekten itişli, geliştirilmiş şasi ve bağımsız süspansiyon düzeni, Viano’nun sürüş keyfini artırıyor.


  Mercedes Viano AMBIENTE
  Her yol koşulunda büyüleyici
  Viano AMBIENTE’nin her noktasında yüksek kalitede malzemeler kullanıldı. Direksiyon simidi, vites kolu, kapı kaplamalarının bazı bölümleri ve standart olarak koltuklar, iki ayrı renk tonunda deri ile kaplandı. Ön göğüsteki lüks hissi, kök ceviz görünümlü şık süsleme şeritleri ile zenginleştirildi. Orta konsol, kullanışlı bardak tutucuları, bir cep telefonu bölmesi ve bol miktarda eşya koyma yeri ile donatıldı.


  [​IMG]


  Sürücü ile ön yolcu hava yastıklarını tamamlayıcı nitelikteki standart Thorax yan hava yastıklarıyla benzersiz bir güvenlik sağlandı. Biniş yeri aydınlatması ve yumuşak halı taban kaplamasıyla lüks ve konfor hissi daha da artırıldı. Viano AMBIENTE’nin şasisi, standart olarak arkada, seviyesini otomatik ayarlayabilen arka aks hava süspansiyonuna sahip. Bunun bir başka avantajı da aracın değişik yük koşullarında sabit seyir düzeyinde kalabilmesi. AMBIENTE’nin standart tasarım ve donanım özelliklerine, renkli camlar, elektrikli arka kelebek camlar, gövdeyle aynı renkte entegre sinyal lambaları, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış aynalar da dahil.

   

Sayfayı Paylaş