Mercedes M Serisi

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni M-Serisi sizi dolambaçlı yollara sokmadan hedefe ulaştırır. İster arazi ister düz yol olsun hiç fark etmez, M-Serisi her türlü yoldan rahatlıkla geçer.

  [​IMG]

  Genel Bakış
  M-Serisi’nin sürüş konforu daima sizinle birliktedir. Standart donanım kapsamında sunulan otomatik şanzıman 7G-TRONIC ve 4ETS’li sürekli dört tekerlekten tahrik bu sürüş konforuna katkıda bulunur. Güçlü motorlar oldukça modern bir güç dağılımı sağlarlar. En zorlu pistlerde bile yumuşak bir sürüş için ergonomik biçimlendirilmiş koltuklarda rahatınıza bakın. DIRECT SELECT vites değiştirme tuşlarına sahip olan çok fonksiyonlu direksiyon ve kaliteli iç mekan donanımı da konfora katkıda bulunur. Ayrıca isteğe bağlı olarak sunulan PRE-SAFE sistemi güvenlikte üst düzey bir ölçüt belirler.

  Motor
  Altı silindirin gücünü yeni M-Serisi’nin her iki CDI dizel motoru gösterir. Bu motorlar aşırı sessiz çalışırlar ve bu esnada çok fazla yakıt tüketmeden uç değerlere ulaşırlar. Üstelik her ikisi de standart olarak bir dizel partikül filtre ile donatılmıştır. ML280 CDI, 440 Nm’lik azami torkta 140 kW(190 PS) güce sahiptir. Azami hızı 205 km/h’dir ve 0’dan 100 km/h’ye 9,8 saniyede ulaşır. ML 320 CDI’da da üçüncü nesil Common Rail Direk Enjeksiyon Sistemi sürüş keyfi sunar: 165 kW (224 PS) azami güç, 510Nm tork, 215 km/h azami hız ve 8,6 saniyede 0’dan 100 km/h’ya hızlanma karar vermenizi kolaylaştırır. Hem düz yolda hem de arazilerde.

  Yüksek basınç büyük keyif verir.
  Common Rail direkt püskürtme sayesinde yeni M-Serisi’ndeki V6 dizel motorlarda gaza hafifçe bile bassanız bütün gücü hissedersiniz. Bunu sağlayan yeni Piezo enjektörlerdir: Elektrik akımıyla birbirini çeken ince kristaller, yakıtın dozunu hiç olmadığı kadar kesin ayarlar. Azami 1600 bar ile silindire püskürtülür. Enjektörler artık sekiz deliğe sahiptir ve dizel yakıtı daha hassas olarak dağıtırlar.

  Kültürü yaşamak için mutlaka operaya gitmek gerekmez.
  Eğer benzinli motorlu bir M-Serisi kullanıyorsanız sürüş konforunun en sade şeklini yaşarsınız. ML 350’deki yeni 6 silindirli motor, en yüksek güç ve tork seviyesi ile azami çalışma sükunetini birleştirir. Ayrıca yakıt tüketimi ve zararlı madde emisyonu daha da azaltılabilir. Bunu sağlayan dört subap teknolojisi, ayarlanabilir türbülans kapakları olan ideal emme kanalları ve hava ile temas eden tüm parçaların iyileştirilmesidir.
  ML 500’de 8 silindirli bir motorun gücünü ve konforunu yaşarsınız. Güç daha da arttırabileceği halde bu motor düşük yakıt tüketir.

  Airmatic
  Dünyanın en kısa krikosu:Serçe parmağınız.
  İsteğe bağlı olarak temin edilen AIRMATIC paketi seviyeye bağlı sürüş keyfi sunar. Buna «Auto», «Spor» ve «Konfor» olmak üzere üç farklı amortisör ayarına sahip uyarlanabilir amortisör sistemi ADS dahildir. Hızlı sürüşte M-Serisi’nin seviyesi otomatik olarak alçalır. Böylece zalan hava direnci yakıt tüketimini azaltır ve azalan araç ağırlık noktası sürüş dinamizmini iyileştirir. Yük fazla olduğunda sürüş keyfinden ödün vermemek için havalı süspansiyonlar araç seviyesini her zaman sabit tutarlar. Arazide bir tuşa basarak araç 80 mm’ye kadar yükseltilir (Offroad-Pro-Teknik paketi ile 110 mm’ye kadar).

  Arazide Hareket
  Her türlü yol için mükemmel kullanım: Offroad şalteri.
  M-Serisi’nde sürüş keyfi asfalt sona erdiğinde de devam eder. Bunu, M-Serisi’nin tüm elektronik sistemlerini araziye ve iyileştirilmiş traksiyona ayarlayan standart Offroad şalteri sağlar. Şanzıman geç vites değiştirir ve kontrollü gaz vermek için yakıt daha hassas ayarlanır.

  Zor yolların üstesinden gelmek istiyorsanız size istek üzerine temin edilebilen Offroad-Pro teknik paketini (ML 63AMG için temin edilemez) öneririz. Bu pakete % 100’e varan kilit etkisi olan iki adet devreye alınabilir diferansiyel kilidi, bir adet iki kademeli dağıtıcı dişli kutusu (Low Range) ve bir adet güçlendirilmiş arka aks diferansiyeli dahildir. Duruma göre bir 1:1 Onroad tahvil oranı ile 2,93 :1 Offroad redüksiyon oranı arasından seçim yapın. Offroad-Pro teknik paketine havalı süspansiyonun genişletilmiş ayar seçeneği AIRMATIC dahildir, böylece M-Serisi’nin taban yüksekliğini 110 milimetre artırabilirsiniz ve bu sayede azami sudan geçme derinliği 600 milimetreye yükselir.

  Sürüş Dinamiği
  M-Serisi standart olarak dünyanın ilk 7 vitesli otomatik şanzımanı olan 7G-TRONIC’e sahiptir.
  Vitesler doğrudan ve hissedilebilir bir çekiş gücü kesilmesi olmadan kumanda edilir. Bu, sabit bir çekiş gücü ve daha fazla konfor sunar. Ani frenlemek veya seri hızlanmak istediğinizde 7G-TRONIC ara vitesleri kolaylıkla atlar. Düşük devir sayısı seviyesi, ayrıca yakıt tüketiminde tasarruf sağlar.

  Daha sportif bir sürüş hissi için standart DIRECT SELECT direksiyondan vites değiştirme tuşlarını kullanarak manuel olarak da vites küçültebilirsiniz. Güncel vites kademesi kombine göstergede gösterilir.

  Offroad-Pro teknik paketi (ML 63AMG için temin edilemez), standart sürüş programı S ile manuel sürüş programı M arasında seçim yapma olanağı ile 7G-TRONIC’i tamamlar. Böylece şanzıman ancak siz vites değiştirdiğinizde tepki verir.

  Konfor
  Çok yavaş sürseniz bile hedefe çok çabuk ulaşacakmış hissine kapılırsınız.
  Geniş mekan hissi, göz önünde olacak şekilde düzenlenmiş kumanda elemanları ve kaliteli malzemeler M-Serisi’nin iç mekanında yüksek konfor sağlar. Bu konfor daha araca binerken anahtarı çantanızdan çıkarmadan KEYLESS-GO (isteğe bağlı olarak temin edilebilir) ile kapıları açtığınızda başlar. Asil ahşap süs parçalarına göz gezdirir ve Aspen kumaşı/ ARTICO suni deri döşemeli koltuklarda yerinizi alırsınız. Özel donanım olarak asil deri, TWIN deri veya Alkantara/ARTICO suni deri kombinasyonu seçime sunulmaktadır.Çok fonksiyonlu direksiyon ile rahatlıkla araç bilgilerini görebilir, radyoyu, telefonu kullanabilir ve vites değiştirme tuşları ile vites değiştirebilirsiniz. Seçme kolu da direksiyon kolonunda bulunduğundan orta konsolda ayrıca bir eşya koyma gözü sunulmaktadır. Her zaman istenilen ısı için araç içinde klima otomatiği THERMATIC standart olarak sunulmaktadır. İsteğe bağlı olarak DVD navigasyon sistemli kumanda ve gösterge sistemi COMAND APS veya özel harman/kardon LOGIC 7` Surround ses sistemi gibi teknik donanımlar temin edilebilir.

  Değişkenlik
  Kapılar kapalıyken de açık alan oluşturabilirsiniz.
  Arka koltuklarda da oturma konforu sunmak için yeterli baş ve bacak serbestliği bulunur. Buna rağmen daha fazla yükleme alanına ihtiyaç duyarsanız birkaç el hareketiyle arka koltukları yatırabilirsiniz. Ya da sırt dayanağını bölebilirsiniz: 1/3 ile 2/3 oranında katlanabilir. İsteğe bağlı olarak arkadaki iki koltuk minderini çıkararak daha uzun bir yükleme alanı elde edebilirsiniz.

  Yükleme Hacmi
  Hepsinin dışta dört tekerleği var, ya iç tarafta?
  M-Serisi ile hiçbir şeyden feragat etmeniz gerekmez, çünkü birçok şeyi yanınıza alabilirsiniz, 551 ile 2050 litrelik bir yükleme bölümü mevcuttur. Altı bağlantı kancası sayesinde her türlü yükü sabitleyebilir ve yan eşya gözüne küçük eşyalarınızı koyabilirsiniz. İstek üzerine yük raylarına sahip EASY-PACK Fixkit temin edebilirsiniz. Rahatlığa önem veriyorsanız arka kapak, düğmeye basmak suretiyle hidrolik olarak açılır ve kapanır.

  Güvenlik
  Bazen bir kafesin içinde olmak sizi özgür bırakır.
  Yeni M-Serisi’nde yolcular, enerjiyi emen ön yapıya sahip oldukça dayanıklı yolcu hücresi, daha güçlü kapılar, uzun deformasyon yolları ve yüksek taban seviyesi sayesinde en iyi şekilde korunur. Buna ilave olarak çok kademede açılan hava yastıkları ve isteğe bağlı olarak temin edilen yeni NECK-PRO koltuk başlıkları sunulmaktadır. Belirli bir şiddetin üzerindeki bir arkadan çarpmada ön koltuk başlıkları baş yönünde öne gelir ve olası bir savrulma travması engellenir.

  Önlemek, PRE-SAFE`’in temel prensibidir. Bu yolcu koruma sistemi, bir kaza tehlikesi olduğunda refleks şeklinde müdahale eden birçok önlemi kapsayan komple bir pakettir.

   


 2. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni M-Serisi’nin iç mekanını konfor ve kaliteli döşemeler tanımlar. Zevk almaya standart çok fonksiyonlu direksiyondan başlarsınız: Burada ellerinizi direksiyondan kaldırmadan radyo, telefonu kumanda edebilir ve vites değiştirme tuşları ile vites değiştirebilirsiniz. Diğerlerinin yanı sıra tüp şeklindeki göstergeler, yuvarlak fan kanalları ve mat alüminyum ile kalite kendini en güzel şekilde gösterir. İsteğe bağlı olarak deri koltuklar ve krom elemanlı ahşap süsleme temin edebilirsiniz.

  Sportifliğinizi M-Serisi’ne de yansıtmanız için isteğe bağlı olarak spor paket sunulmaktadır. Dışarıdan bakıldığında 19 inç hafif metal jantlar, mavi cam ve gümüş renkli radyatör panjur dikkat çeker. lkantara/ARTICO suni deri kombinasyonlu spor koltuklar, spor kombine gösterge, alüminyum süs parçaları ve spor pedallar iç mekana değer katar. Ayrıca spor paket, krom paketin isteğe bağlı olarak ayrı ayrı temin edilebilen donanımlarını içerir. Örneğin; dış görünümündeki kare şeklinde, kromajlı egzoz uç boruları gibi krom süs parçalarının parlaklığı M-Serisi’nin estetik görünümünü vurgular.

  Dış Görünüm
  Sportifliğinizi M-Serisi’ne de yansıtmanız için isteğe bağlı olarak spor paket sunulmaktadır. Dışarıdan bakıldığında 19 inç hafif metal jantlar, mavi cam ve gümüş renkli radyatör panjur dikkat çeker. Alkantara/ARTICO suni deri kombinasyonlu spor koltuklar, spor kombine gösterge, alüminyum süs parçaları ve spor pedallar iç mekana değer katar. Ayrıca spor paket, krom paketin isteğe bağlı olarak ayrı ayrı temin edilebilen donanımlarını içerir.

  Örneğin; dış görünümündeki kare şeklinde, kromajlı egzoz uç boruları gibi krom süs parçalarının parlaklığı M-Serisi’nin estetik görünümünü vurgular.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Donanıma bir göz atmak bile sürüş keyfinizi artırır.

  M-Serisi tüm talepleri yerine getirir: Orta konsoldaki Offroad şalteri tüm elektronik sistemleri arazi sürüşüne göre ayarlar.

  Çok fonksiyonlu direksiyonda radyoyu, sesi ayarlayabilir, gelen telefonlara cevap verebilir ve DIRECT SELECT direksiyondan vites değiştirme tuşları ile vites değiştirebilirsiniz. Direksiyonun arkasında standart otomatik şanzıman 7G-TRONIC’i de kumanda edebileceğiniz DIRECT SELECT vites kolu bulunur. Değişken hız sınırlayıcı SPEEDTRONIC olan TEMPOMAT da rahat bir sürüş keyfi sunar.

   

Sayfayı Paylaş