Mercedes E Serisi

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  60 yılı aşkın bir süredir E sesli harfi ; konfor, güvenlik ve şıklıkla aynı anlama geliyor. Yeni nesil E-Serisi bu geleneği devam ettiriyor. Sürüş, güçlü motorlar ve DIRECT CONTROL paketi ile her zamanki gibi egemen fakat hiç olmadığı kadar dinamiktir. DIRECT CONTROL paketi ; daha doğrudan manevra, kısa vites yollarıyla daha kesin vites değişimi ve yeni uyarlanmış bir yürüyüş takımı içermektedir. Bu da sürüş keyfini arttırır ve aynı zamanda E-Serisi’nin efsanevi konforunu muhafaza eder. İç mekanda ve dış görünümde yeni tasarım elemanları ve renk seçenekleri kullanılır. Ayrıca daha fazla güvenlik için PRE - SAFE güvenlik sistemi kullanılır.

  Genel Bakış
  Sürüş keyfi tam olarak nedir? Saf motor gücü mü? Sportif bir yürüyüş takımı mı? E-Serisi tüm bunları sunmaktadır, ancak dinamizmi daha da ileridedir. Motorlar, ister CDI dizel ister benzinli olsun hiç olmadığı kadar güçlüdür ve düşük emisyon değerleri sevindirir. Sert yürüyüş takımı uyarlaması ile yeni DIRECT CONTROL paketi oldukça azaltılmış salınım hareketleri sayesinde virajlarda daha sportif bir sürüş sağlar. Bu esnada konfordan ödün vermediği için sürüş keyfi sadece E-Serisi'nde anlam bulur. Sönümleme fonksiyonunu o anki sürüş tarzına uyarlayan özel donanım havalı süspansiyon AIRMATIC DC ile sürüş keyfi daha da artar. Otomatik şanzımanda direksiyondaki (spor direksiyonun parçası) vites değiştirme tuşları gibi küçük ayrıntıların da etkisi büyüktür. Yüksek vites değiştirme konforu ve sportif sürüş hissi arasında alfabetik olarak vites büyütebilir ve küçültebilirsiniz. E-Serisi dinamizmi bunun yanında uzun süren bir keyiftir. Daha da uzun sürmesi için onu ağır şartlara hazırladık. Örneğin üç standart E 320 CDI aracını çöle gönderdik. Laredo/Texas. Oradaki yüksek hız pistinde 100.000 mili ortalama 224 km/h ile tamamladılar. Sadece yakıt almak ve bakım için durdular. Sadece dünya rekoru kırılmakla kalmadı, ayrıca E-Serisi'nin motordan, yürüyüş takımına, elektronik sisteme kadar yüksek performansları en ince ayrıntıya kadar sunduğunu da gösterdi. İster çölde, ister büroya giderken veya ister tatilde olsun.

  Güvenlik: E-Serisi’nde kazaları önleyen sayısız güvenlik sistemi bulunur. Buna rağmen yine de bir kaza meydana gelirse, PASSIVE - SAFE devreye girer.Buna partner koruması gibi özel koruma önlemleri de dahildir. Özel korumaya yüksek dayanıklılığa sahip güvenli yolcu hücresinin yanı sıra uyarlanabilir, kaza şiddetine göre iki kademede açılan ön hava yastıkları, yan hava yastıkları ve cam hava yastıkları da dahildir. Sürücü ve ön yolcu için NECK - PRO çarpışmada etkinleşen koltuk başlıkları : Belirli bir çarpma hızından itibaren gerçekleşen bir arkadan çarpmada önceden gerilen yaylar koltuk başlıklarını yaklaşık 40 mm öne ve 30 mm yukarı iter. Ön yolcuların kafaları önceden desteklenir, böylece savrulma travması riski belirgin şekilde azalır.Partner korumasına örneğin pürüzsüz karoserive kontrollü bir şekilde bükülen tampon da dahildir.POST - SAFE bir kaza sonrasında daha kötü olayların meydana gelmesini önleyecek önlemler almaya yardımcı olur. POST - SAFE arka aksın ön tarafındaki korumalı bölgede yer alan yakıt deposu ve motorun otomatik olarak durdurulmasını ve şiddetli çarpışmalardan sonra yakıt çıkışını sağlar. POST - SAFE kaza sonrası meydana gelebilecek istenmeyen olayları önleyebilmek ve kaza yapan aracı bulmayı kolaylaştırmak için dörtlü flaşör sistemini otomatik olarak etkinleştirir ve kilitleri otomatik olarak açılan kapılar bir kazadan sonra yolcuların kurtarılmasına katkıda bulunur.

  Konfor: E-Serisi sizi sanatın tüm kurallarını kullanarak şımartıyor. Evinize hoş geldiniz. Bir E-Serisi’nde kendinizi başka hiçbir otomobilde olmadığı kadar rahat ve huzurlu hissedersiniz. Duyduğunuz bu his değil ama bu hissi uyandıran detaylar değişebilir.Bunu sağlayan yolculara istedikleri ısıyı ayarlama imkanı sunan oldukça modern klima sistemleri, isteğe göre ısıtan veya havalandıran konforlu koltuklar ve konforlu koltuk başlıklarıdır. Ayrıca Surround ses sistemi veya bir DVD navigasyon sistemi gibi özel donanımlar önceleri hayal bile edilemiyordu.
  [​IMG]
  Dinamizm: CLASSIC, ELEGANCE ve AVANTGARDE donanım modelleri.Üç donanım modeli ile E - Serisi’nin karakterini değiştirebilirsiniz. E - Serisi CLASSIC modelinde ölçülü olması ile dikkat çeker. E - Serisi ELEGANCE birçok krom tasarım elemanı, ceviz ağacı ahşap süs parçaları ve asil iç donanımı ile şıklığını vurgular. E - Serisi AVANTGARDE modelinde dinamik yönlerini ortaya koyar. Biraz daha alçaktır ve dış görünümünde olduğu kadar iç mekanda da birçok detaya ve sportif - dikkat çekici bir tasarıma sahiptir.

  Motor: Daha fazla güç, daha az yakıt.
  CDI dizel motorlar.
  CDI dizel motor ; güç, çalışma sessizliği ve tasarruflu olması ile 4silindirli sıralı motor olarak E 200 CDI* ve E 220 CDI modellerinde kullanılıyor. 100 kW ( 136 PS ) ve 340 Nm veya 125 kW ( 170 PS ) ve 400 Nm sayesinde ekonomik sürüş oldukça keyif veriyor. Her iki motorda da yüksek sessizliği Lanchester dengelemesi ve kaliteli yalıtımlar sağlıyor. Common - Rail dizel teknolojisi E-Serisi’nde altı silindirin konforu ile birlikte sunuluyor. Hissedilir dinamizmden piezo enjektörleri sorumludur : Elektrik gerilimi ile birbirlerini çeken saf kristaller yakıtı doğru dozajlar. Bu ani gaz yemeye etki eder. E 280 CDI ve E 320 CDI modellerindeki 140 kW ( 190 PS ) veya 165 kW ( 224 PS ) gücündeki V motorlar ayrıca dört tekerlekten çekişli 4 MATIC seçenekleri ile temin edilebilir.

   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Dış Görünüm: Üç donanım modeli ile E-Serisi’nin karakterini değiştirebilirsiniz. E-Serisi CLASSIC modelinde ölçülü olması ile dikkat çeker. E-Serisi ELEGANCE birçok krom tasarım elemanı, ceviz ağacı ahşap süs parçaları ve asil iç donanımı ile şıklığını vurgular. E-Serisi AVANTGARDE modelinde dinamik yönlerini ortaya koyar. Biraz daha alçaktır ve dış görünümünde olduğu kadar iç mekanda da birçok detaya ve sportif - dikkat çekici bir tasarıma sahiptir.
  [​IMG]

  İç Görünüm: Evinize hoş geldiniz. Bir E-Serisi’nde kendinizi başka hiçbir otomobilde olmadığı kadar rahat ve huzurlu hissedersiniz. Duyduğunuz bu his değil ama bu hissi uyandıran detaylar değişebilir.

  Bunu sağlayan yolculara istedikleri ısıyı ayarlama imkanı sunan oldukçamodern klima sistemleri, isteğe göre ısıtan veya havalandıran konforlu koltuklar ve konforlu koltuk başlıklarıdır. Ayrıca Surround ses sistemi veya bir DVD navigasyon sistemi gibi özel donanımlar önceleri hayal bile edilemiyordu.

  [​IMG]

  E-Serisi’nde klima otomatiği THERMATIC sayesindekendini iyi hissetmek standarttır. İstediğiniz ısıyı sağlar ve kullanımı kolaydır. İsteğe bağlı olarak E-Serisi’nin iç mekanını birçok sensörü ile dört ayrı sıcaklık bölümüne ayıran konforlu klima otomatiği THERMOTRONIC temin edilebilir ( E 420 CDI, E 500, E 500 4 MATIC ve E 63 AMG’de standart ). Dört bölgeli güneş sensörü dört koltuk için de hava miktarını ve hava sıcaklığını güneşin düşme açısına göre ayarlar. Çok fonksiyonlu bir sensör bu esnada havadaki nemi ve zararlı madde ora nını denetler ve gerektiğinde otomatik olarak havalandırma moduna geçer. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen elektrikli sürgülü kalkar tavan daha doğrudan bir hava girişi sağlar. Sedan için ayrıca cam yüzeyi ön camdan arka cama kadar uzanan panorama sürgülü tavan da temin edilebilir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   
 3. oguzturk Administrator Staff Member


  E-Serisi'nin hafif metal jantları
  İstek üzerine 5 çift kol tasarım için 16 veya 17 inç hafif metal jant temin edilebilir.10 çift kol tasarımlı 18 inç hafif metal jantlar spor paketi kapsamındadır. E Serisi'nin aksesuar programında çok kol tasarımlı 17 inç Markab hafif metal jantlar ve 5 kol tasarımlı 18 inç Mekbuda hafif metal jantlar mevcuttur. 5 kol tasarımlı,sterlin gümüşü 18 inç AMG hafif metal jantlar AMG spor paketi ve özel donanım kapsamında sunulmaktadır.

  Classic donanım modeli.
  E-Serisi CLASSIC modeli gerçekten de klasiktir. İç mekan Avignon kumaşı ile donatılmıştır,siyah veya Sierra grisi de seçilebilir. Her iki renk seçeneği de istek üzerine ARTICO suni deri veya deri olarak temin edilebilir.
  İç mekandaki ahşap süs elemanları değerli Okaliptustandır ve oldukça kaliteli ve şık bir görünüm sağlar.
  Dışarıdan E-Serisi CLASSIC modelini, 7 kol tasarımlı,titan gümüşü renginde 16 inç hafif metal jantlardan tanırsınız. Entegre sis farları olan ön etek,arka etek ve yan eşik kaplamaları da oldukça dinamik bir görünüm verir.

  AVANTGARDE donanım modeli.
  AVANTGARDE modeliyle E-Serisi çağın ötesindedir. Biarritz desenli koltuklar kumaş ve ARTICO suni deri kaplıdır;siyah veya Sierra grisi renginde koltuklar iç mekandaki Akçaağaç donanımı ile mükemmel şekilde uyum sağlamaktadırlar.

  E-Serisi AVANTGARDE'ın dış görünümü de kendinden emin stili ile etkiler. Ön bölüm geniş, parlak siyah radyatör lamelleri ile oldukça dikkat çekicidir.

  ELEGANCE donanım modeli.
  E-Serisi'nin şıklığı masaya yatırıldı. Direksiyon ELEGANCE donanım modeli standart olarak deri ile kaplıdır, istek üzerine ısıtmalı veya deri-ahşap model olarak da temin edebilirsiniz.

  E-Serisi ELEGANCE dış şıklığını 11 kol tasarımlı, motora göre 16 veya 17 inç hafif metal jantlarla ispatlar.

  Kapı kollarında da kaliteli krom süs elemanlarını görebilirsiniz, bunlar yan eşik kaplamaları ile birlikte E-Serisi ELEGANCE modeline sportif-şık bir görünüm verir.

   

Sayfayı Paylaş