Mercedes E Serisi, Brabus dinamik sedan

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Mercedes E Serisi, Brabus dinamik sedan
  Satın almak için artık bekleme listelerine adınızın yazıldığı Mercedes E Serisi, Brabus'un hazırladığı kitle en çok güvendiği konforu yerine dinamizmini ön plana çıkartmış. Satışa sunulmasıyla premium orta-üst sınıfta konfor arayanların ilk tercihi haline gelen Mercedes-Benz E Serisi, kısa bir süre önce yenilenen versiyonunda bu özelliğini daha da geliştirerek üst sınıflarla yanaşır hale gelmişti. Bu nedenle de model ağabeylerine bütçesi yetmeyenler başta olmak üzere, kısa sürede büyük bir tüketici grubuna hitap etmeyi başardı.

  ÖTV indiriminin de etkisiyle kısa sürede satış adetlerini yukarı tırmandıran modelden, istenilen özelliklerde araç bulmak isteyen müşteriler, bekleme süresini göze almak durumundalar. Eğer şanslıysanız ve aracınızı teslim aldıysanız onu değiştirmeye kayamayacağınız da bir gerçek. Standart haliyle de son derece güzel ve dikkat çekici olan E Serisi, kaliteli ve garantili Mercedes-Benz tuningi denilince ilk akla gelen Brabus sayesinde ise görünümünü çok daha güzelleştirmiş. Ancak biraz fazla sert olan yeni hatlar nedeniyle bu aracın hedef kitlesi olan orta yaştakilerin, artık bu aracın konforlu yapısı ile olan düşünceleri de değişebilir.

  Dış tasarımda ilk bakışta dikkat çeken yeni jantlarda kullanılan 20 inçlik ölçünün, ülkemiz gibi bozuk zeminlerde pek tercih edilmeyeceği düşünülse de genel görünüme olan katkısı yadsınamaz. Farklı tasarım alternatifleri bulunan jantlarda en küçük ölçü 17 inç olarak belirlenmiş. Büyüyen jant ölçüsünün neden olduğu artış başta olmak üzere hem yüksekliği azaltmak, hem de yol tutuşu artırmak için aracın süspansiyonlarını da değiştiren firma, ayarlı kitle sadece spor özellikler dışında konfor isteyenlere de seslenmiş.
  Hazırlanan body kitte aracın genel hatlarındaki uyumdan ötürü yeni tampon altı ekler, marş piyeler, egzoz çıkışları ve spoy-ler dışında bir farklılık bulunmazken asıl önemli değişiklikler yine kaputun altında yapılmış. E 500 modelinde kullanılan motorun elden geçirilerek 6.1 lt hacme çıkartılmasıyla motor 462 HP güç ve 615 Nm tork üretir hale gelmiş. Gücü yere aktarmak için arka tekerleklerini kullanan otomobilde, kullanım keyfini de zirveye taşımak için ayrıca yüzde 40 oranlı kilitli diferansiyele yer verilmiş. 4.7 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayan aracın maksimum hızı ise 305 km/s. Bu değerler 4 kapılı ve 5 kişilik bir sedan için gerçekten çok etkileyici.
  İç mekanda ise çok önemli değişikliklere gidilmemiş. Brabus markalı pedal seti ve vites kolu dışında kafalıklara entegre edilen LCD ekranlar göze çarpıyor. Aracın genel olarak fiyat etiketi ise kesin değil. Tüketici isteklerine göre yapılan değişimler nedeniyle fiyat gerçekten çok üst değerlere uzanabiliyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  26.05.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş