Mercedes CLK Coupe ve CLK Cabriolet

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Hayat, büyük ve küçük, kısa ve uzun birçok andan ibarettir. Her anı olabildiğince keyifli geçirme zamanı gelmedi mi? Bunun için CLK-Serisi’ni ürettik. Size hem güzel hem de yeni 6 ve 8 silindirli motoru sayesinde dinamik bir Mercedes tanıştırmak bizim için de oldukça özel bir an.

  Genel Bakış
  Güneş ışınlarının keyfini CLK Cabriolet’de olduğundan daha güzel başka nerede çıkarılabilirsiniz? CLK Cabriolet, belirgin şık çizgileriyle egemenliği simgeler ve üstü açık sürüşte saf sürüş keyfini garanti eder.

  Tasarım
  B direği – ön ve arka yan pencereleri ayırır. Bu B direği olmazsa ne olur? Mercedes-Benz’de şimdiye kadar üretilen Coupélerin en güzeli. Yani CLK-Serisi.
  Başka hiçbir şeyi eksiltmedik. Hatta CLK-Serisi’nde her şeyden daha fazlası var. Yeni 6 ve 8 silindirli motora uygun olarak yeni hafif metal jantlar, sportif dizayna sahip yeni radyatör panjuru ve daha büyük hava girişleri olan ön etek daha fazla dinamizm sağlar.

  Sürüş Dinamiği
  Kesin bir şekilde tanımlayabileceğiniz duygular vardır. Örneğin, düşük tüketim ve düşük zararlı madde çıkışında güçlü çekiş ve mükemmel çalışma sessizliği ile etkileyen CLK-Serisi’nin yeni V6 silindirli motorları ile hızlanma duygusu. Performansı CLK 280’de 170kW (231PS) ve CLK 350’de 200kW (272 PS)’dir.

  CLK 320CDI’de altı silindiri, dizel motorun avantajlarıyla birleştirebilirsiniz. 165kW (224PS) güç ve 510Nm tork (isteğe bağlı olarak temin edilebilen 7G-TRONIC ile birlikte) ile olağandışı dinamizm sunar. Bu dizel motor birinci dizel model olarak CLK Cabriolet ile de temin edilebilir.

  CLK-Serisi’nde sürüş keyfi dört silindirliyle başlar – CLK 200 KOMPRESSOR’de veya dizel olarak CLK 220 CDI’da (CLK 220 CDI sadece Coupé olarak temin edilebilir). CLK-Serisi’nin üst modelleri 8 silindirli yüksek performanslı tahrik aksamları ile donatılmıştır: Yeni CLK 500, 285 kW güç (388 PS) güç sunar ve daha sportif anlar için 354 kW (481 PS) gücündeki CLK 55 AMG tavsiye edilmektedir. Sürüş esnasında her koşulda çevre koruyucudurlar. Tüm motorlar EU4 egzoz sınır değerlerini yerine getirir ve ayrıca dizel modelleri standart olarak bir partikül filtresi ile donatılmıştır.

  [​IMG]

  Güç ve Aktarma
  Azami çekiş gücü geniş bir devir sayısı aralığında olduğunda bile, hem düşük hem de yüksek hızlarda yeterli yakıt rezervi mevcuttur. CLK 350’de 2400–5000 d/d aralığında azami tork 350Nm’dir. CLK 320 CDI 1600d/d’da 510Nm tork (7G-TRONIC ile birlikte) sunar ve 2800 d/d’ya kadar sabit tutar. Sportif bir sürüş için 7G-TRONIC’i spor paketin bir parçası olan otomatik şanzıman ile birlikte sunulan direksiyondaki vites değiştirme tuşları ile kumanda edebilirsiniz

  [​IMG]

  Konfor

  Hiçbir şey keyif almanızı engelleyemez.
  Öncelikle yol olmak üzere her şeyin gözünüzün üzerinde olması amaçlanmıştır. CLK-Serisi’nin iç mekanı belirgin çizgileri ve asil dizaynıyla etkileyicidir. Örneğin, kaliteli ahşap veya mat alüminyum (donanım seçeneğine göre) gibi değerli malzemeler kullandık. Koltuklar sadece rahat değil aynı zamanda isteğe bağlı olarak temin edilebilen çakıl beji deri donanımda olduğu gibi göze de hitap ediyor. Kapılardaki ve armatürlerdeki sayısız süs parçaları gibi küçük detaylar bile hoş bir görünüme sahip. Bütün bu güzelliklerin içinde trafiği gözden kaçırmamanız için tasarımda fonksiyonellik ön planda tutulmuştur ve bunu kombine göstergeye bir bakışta fark edebilirsiniz.

  [​IMG]

  Güvenlik
  DIRECT CONTROL, CLK-Serisi’nde sürüş keyfinden sorumludur. Bu teknoloji paketi yürüyen aksam, şanzıman ve direksiyon arasında harmonik bir takım çalışması sağlar. Sonuç: Çevik hareket ve dinamik sürüş duygusu. Güvenlik için elektronik stabilite programı ESP de mevcuttur. ESP, kritik sürüş durumlarında aracı stabil duruma getirmenize yardımcı olur.

  İsteğe bağlı olarak temin edilebilen entegre aktif viraj lambası olan Bi-Xenon farlar CLK-Serisi’nde karanlık virajlarda daha fazla güvenlik sağlar. Bu esnada ön farlar kısa far açıkken sürücünün manevra hareketlerini takip eder ve virajlarda yolu %90 oranında daha iyi aydınlatır.
  Aktif viraj lambası paketine dönüş lambası entegre edilmiştir: 30 km/h’ye kadar olan hızlarda otomatik olarak virajın iç tarafındaki sis farları devreye alınır.

  Açılır Tavan
  Artı 20 derece ve eksi 16 derece arasındaki fark: 25 milimetre.
  Cabriolet’nin açılır tavanı sadece CLK-Serisi’nin dizaynına uymakla kalmaz ayrıca mükemmel ses ve ısı yalıtım özelliklerine de sahiptir. Üstelik de 2,5 santimetre kalınlığıyla. Üç konumdaki üst yapı sayesinde hava kötü olduğunda bile sürüşün keyfini çıkarırsınız. Tam elektronik açılır tavan yaklaşık 20 saniyede hızlı ve rahat bir şekilde ve ayrıca isterseniz uzaktan kumandalı araç anahtarı ile de kapanır. Tente açıkken bile bagaj, valizleriniz için yeterince büyüktür ve opsiyonel kayak çantası sayesinde değişkendir.

  Rahat bir üstü açık sürüş için CLK Cabriolet’de pasif güvenlik oldukça önemlidir. Yandan çarpmada CLK Cabriolet’de baş/göğüs hava yastıkları sizi korur. Bunlar, ön koltuk sırt dayanaklarının dış tarafına yerleştirilmiştir ve şişmiş durumdayken kapı iç kaplamasının bir bölümünü ve kapalı yan camı örter. Belirli bir kaza derecesi aşıldığında çarpmanın gerçekleştiği tarafta açılırlar. Diğer bir güvenlik artısı: Otomatik emniyet profili. Bir takla tehlikesi söz konusu olduğunda arka koltuk başlıklarına entegre takla demiri salise gibi kısa bir sürede dışarı çıkar.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Güneş ışınlarının keyfini CLK Cabriolet’de olduğundan daha güzel başka nerede çıkarılabilirsiniz? CLK Cabriolet, belirgin şık çizgileriyle egemenliği simgeler ve üstü açık sürüşte saf sürüş keyfini garanti eder.

  Size hem güzel hem de yeni 6 ve 8 silindirli motoru sayesinde dinamik bir Mercedes tanıştırmak bizim için de oldukça özel bir an.


  Dış Görünüm
  B direği – ön ve arka yan pencereleri ayırır. Bu B direği olmazsa ne olur? Mercedes-Benz’de şimdiye kadar üretilen Coupélerin
  en güzeli. Yani CLK-Serisi.


  [​IMG]

  Başka hiçbir şeyi eksiltmedik. Hatta CLK-Serisi’nde her şeyden daha fazlası var. Yeni 6 ve 8 silindirli motora uygun olarak yeni hafif metal jantlar, sportif dizayna sahip yeni radyatör panjuru ve daha büyük hava girişleri olan ön etek daha fazla dinamizm sağlar.

  [​IMG]

  İç Görünüm
  Konfor sadece rahatlık değildir. Bu nedenle genel bir bakış sağlayan kombine göstergeden de anlayacağınız gibi fonksiyonellik tasarımın odak noktasıdır. Müzik keyfinizi arttırmak için CLK-Serisi standart CD sürücülü radyo Audio 20 ve altı hoparlör ile etkileyici bir sese sahiptir. Rahat bir sürüş için isteğe bağlı olarak temin edilen hafıza fonksiyonlu elektrikli koltuk ayarına sahip ön koltuklar temin edilebilir. Kapı iç kaplamalarına ergonomik şekilde yerleştirilmiş şalterlerle istenilen koltuk konumuna ayarlarsınız. Standart kemer getirici de CLK-Serisi'nin iç mekanındaki çarpıcı bir özelliktir. Kontağı açtığınızda kemer biraz öne çıkar. Böylece sürüş daha başlangıçta eğlenceye dönüşür.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  Konforlu klima otomatiği THERMOTRONIC ile ısıyı sürücü, ön yolcu ve arka yolcular için ayrı olarak ayarlayabilirsiniz. Park etme esnasında PARKTRONIC sizi optik ve akustik olarak destekler. KEYLESS-GO ile kapıyı açabilir ve motoru çalıştırabilir veya durdurabilirsiniz. Anahtarı yanınızda taşımanız yeterlidir. COMAND APS kumanda ve gösterge sistemi APS orta konsola entegredir. Radyo DVD sürücüsü ve navigasyon sistemini biraraya getirir. Telefon görüşmeleri, SMS ve e-mailler de buradan kumanda edilir.

  Avantgarde
  Zamanın bir adım ötesinde olun. Krom çıtalı parlak siyah radyatör panjuru, karanlık kontrast alanlı yeni arka lamba dizaynı ve modern 5 çift kol tasarımlı 17 inç hafif metal jantlar dinamizmi vurgular. İç mekanda alüminyum süs parçaları krom çıtalarla birlikte spor bir görüntü verir. İsteğe bağlı olarak iç mekanı siyah dişbudak ağacı ile donatabilirsiniz. Koltuklarda ve kapı orta alanlarında asil siyah renkte kumaş/ARTICO suni deri standarttır. İsteğe bağlı olarak altı farklı renkte deri donanım temin edilebilir.

  Elegance
  ELEGANCE modeli dış mekanda koruma çıtalarındaki krom parçalar ve radyatör panjurundaki üç adet gümüş renginde lamelleri ile gözünüzü alır. Ayrıca 9 kol tasarımlı 16 veya 17 inç hafif metal jantlar (motora göre) şık bir izlenim bırakır. Bu etki şık renklerdeki koltuk döşemeleri ve kapı iç kaplamaları ile koyu dişbudak ağacından veya isteğe bağlı olarak ceviz ağacından süs parçaları ile CLK-Serisi’nin iç mekanında da devam eder. Her iki ahşap da iç mekanın her yerinde bulunan şık krom çıtalardan oluşan gösterge ve hava çıkışları çerçeveleri ile birbirine uyum sağlar.

  Spor Paketleri
  Opsiyonel spor paketi CLK-Serisi'ne dinamizm katar. Alçak spor yürüyen aksam ve güçlü bir çıkış için 4 kol tasarımlı 18 inç hafif metal jantlar CLK'ya güçlü bir görünüm verir. Delikli fren diskleri ve Mercedes-Benz yazılı fren kaliperi CLK'yı tamamlar. 4 ve 6 silindirli benzinli motorlarda kromajlı son boru kapağı sayesinde sportif bir sese sahip egzoz tertibatı bulunur. İç mekanda polisajlı paslanmaz çelikten kaymaya karşı önleyici lastik çıkıntıları olan pedallar, gümüş renginde kenar çizgileri olan paspaslar, sürücü ve ön yolcu için ergonomik koltuklar ve otomatik şanzımanla birlikte direksiyondaki vites değiştirme tuşları sportif bir görünüm sağlar.

  AMG spor paketi sportif bir çarpıcı özelliktir. Bu paket, spor paketin özelliklerine ilave olarak ön/arka etek ve yan eşik kaplamalarından oluşan dinamik AMG stilini kapsar. Bu da sterlin gümüşü boyalı 5 kol tasarımlı 18 inç AMG hafif metal jantlar (önde 7,5J x 18 jantların üzerinde 225/40 R 18 lastikler, arkada 8,5J x 18 jantların üzerinde 255/35 R 18 lastikler), arka akstaki yüksekliğin azaltılması için AMG bagaj kapağı çıkıntısı ve V6 benzinli motorlar için kromajlı AMG çift uçlu borudan oluşur. İç mekana bir göz attığınızda ise kaliteli AMG paspaslar göze çarpar.


   
 4. EmRe Well-Known Member

  resimler ölmüş
   

Sayfayı Paylaş