Mercedes-Benz Türk 2009 da 4 bin otobüs üretecek

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Aralık 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Mercedes-Benz Türk 2009'da 4 bin otobüs üretecek
  Mercedes-Benz Türk A.Ş Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün, geçen yıl 3 bin adet otobüs ürettiklerini, bu yıl üretimin 3 bin 600'e yükseleceğini, gelecek yılki üretim hedeflerinin ise 4 bin adet olduğunu ifade etti.Sülün, otomotiv sektörünün, yaşanan ekonomik krizden ciddi anlamda etkilendiğini, ancak otobüs tarafında bunu yaşamadıklarını söyledi.

  [​IMG]

  Otobüste, tüm dünyadaki talebin gayet canlı olduğunu belirten Sülün, otobüs fabrikalarında genişletme yatırımları yaptıklarını hatırlattı.
  Türkiye'de yıllık toplam pazarın bin adet olduğunu hatırlatan Sülün, Mercedes- Benz Türk'ün, Türkiye'deki ihtiyacın 4 katı otobüs üretebildiğine işaret etti.

  Gelecek yıl iç pazara 600 adet otobüs satabileceklerini belirten Sülün, "Ortalık gerçekten toz duman. Bugün kime sorsanız, tahminde bulunması zor. Bütün ürün grupları içinde en az etkilenenin otobüs olacağını düşünüyoruz. Siparişler öyle gösteriyor. Ciddi bir talep var." dedi.

  "Geleceğin Liderleri Projesi"

  Mercedes-Benz Türk A.Ş, "Geleceğin Liderleri Projesi" ile Mercedes müşterisi olan otobüs şirketlerinin kurumsallaşma ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla şirketlerdeki "yeni jenerasyon" ve "duayen babalara" 5 haftalık eğitim programı sunacak. Projeyle, 41 yıldır, iş ortakları olarak kendileriyle birlikte sektöre emek veren otobüs müşterilerinin kurumsallaşma ihtiyaçlarına katkıda bulunabilmeyi amaçladıklarını ifade eden Demiryumruk, ayrıca şirketlerdeki yeni neslin, kurumsal yönetim konularında bilinçlenmelerini sağlamayı hedeflediklerini anlattı.

  Demiryumruk, "Yeni jenerasyonun ve duayen babaların işbirliği içerisinde firmalarını daha ileriye taşımalarına katkıda bulunabilmeyi istiyoruz" dedi.
  Projenin Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Genel Sekreteri Güray Karacan'ın danışmanlığında Masters Eğitim Danışmanlık ile geliştirildiğini belirten Demiryumruk, projenin 27 Aralık 2008 tarihinde başlayacağını bildirdi. Otobüs işletmelerinin büyük bölümünün aile şirketlerinden oluştuğunu belirten Sülün, bu tür şirketlerin bir jenerasyondan diğerine geçerken problemler yaşadığını hatırlattı.
  17.12.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş