Mercedes B serisi

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Nasıl bir otomobil istersiniz? Dinamik? Konforlu? Geniş? B-Serisi ile seçeneklerden biri ile kısıtlı kalmazsınız. Çünkü B-Serisi farklı otomobil konseptlerini bir Mercedes-Benz’de birleştirir: Compact Sports Tourer. Sportif görünümü, yüksek sürüş konforu, geniş yer imkanı ve esnekliği ile bir ilk olma özelliği taşır. Sunduğu tüm bu imkanlara karşın B-Serisi’nin sadece 4,27m uzunluğunda olmasına inanmak zor.

  Tasarım: Mekan nasıl düzenlenir? Değişkenliğin formu nedir? Konfor nasıl görünür? B-Serisi bu sorulara yeni cevaplar veriyor: sportif görünümlü konfor, gücü temsil eden değişkenlik ve dinamik mekan. Kama şeklindeki ön kaputtan başlayan ve tavan direği üzerinden otomobilin yapılı arka bölümüne kadar uzanan sportif çizgiler ve buna ek olarak iz genişliği ve dışarıya doğru model verilmiş çamurluklar. B-Serisi’nin ne kadar özel olduğunu anlamak için kısa bir bakış yeterli. İlk izleniminizin ne kadar doğru olduğunu B-Serisi’ni uzun süre gözlemlediğiniz zaman görürsünüz.

  Bu sportif tasarım sıradışı değişkenliği ile B-Serisi’ne neden Sports Tourer dendiğini açıklıyor.

  Tipik B-Serisi: Oldukça geniş radyatör panjuru ve farların şekli dikkat çekici özelliklerdir. Dönüş lambalı ve aktif viraj lambalı Bi-Xenon farlar isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Standart donanımı iki farklı donanım paketi ile zenginleştirebilirsiniz.

  Boyutlar: 4,27 metre uzunluğa şaşırmayın. Bagaj bölümü arka koltuklar doluyken bile standart olarak geniş yer imkanı sunuyor.89,8 cm yükleme derinliği ve 544 litre hacim ile en az altı büyük içecek kasasını veya orta büyüklükte bir çocuk arabasını taşıyabilirsiniz. Arka koltuk sırası standart olarak 1/3 ila 2/3 oranında ve ön yolcu sırt dayanağı katlanır.Böylece 2,54 metre uzunluğunda eşyaları sığdırabilirsiniz. Arka koltuklarin üçü de öne katlandığında tamamen düz bir yükleme alanı elde edersiniz. Ayrıca yükleme tabanı daha fazla yükleme hacmi için 8,5 cm alçaltılabilir. Daha da fazla yere ihtiyacınız varsa EASY-VARIO sistemi seçin. Böylece ön yolcu koltuğunu ve arka koltuk sırt dayanaklarını tamamen kaldırabilir ve B-Serisi’nin iç mekanında kısa sürede 2,95 m yükleme uzunluğuna ve 2245 litre yükleme hacmine ulaşır. Bu da yaklaşık 18 adet tamamen dolu alışveriş arabasına eşittir.

  Sürüş Dinamiği: B-Serisi kalp atışlarınızı hızlandırır ve aynı zamanda tekrar yavaşlatır. Sadece her metrede sürüş keyfi sunmakla kalmaz aynı zamanda sürüş konforuyla sizi şımartır.

  Rahatlatıcı olan sadece tasarruflu bir sürüşün değil aynı zamanda ilave katalizatör sayesinde çevre dostu bir yolculuğun da sağlanmasıdır. Ayrıca tüm motorlar, egzoz gazı sınır değerleri için EU4 Standardına uygundur. Dizel motorlar kurum oluşumunu %95 azaltan standart bir partikül filtre ile donatılmıştır. Konu çekiş gücü olduğunda neden Compact Sports Tourer’dan bahsedildiği daha da belirginleşir.En üst model 142kW(193PS) gücüne ve 280Nm torka sahip B200TURBO’dur.Diğer 3 benzinli motorB150,B170 ve B200’de kullanılır.Common Rail teknolojisi sayesinde B200CDI(103kW/140PS) ve B180CDI(80kW/109PS) dizel modeller 250 veya 300Nm’ye kadar yüksek torklara ulaşırlar ve sportif bir sürüşün ne kadar ekonomik olabileceğini gösterirler.

  Uzun mesafeli sürüşlerden sonra bile kendinizi rahat hissetmeniz için isteğe bağlı olarak kademesiz otomatik şanzıman AUTOTRONIC sunulmaktadır. Hissettirmeden hızlanır ve kişisel sürüş tarzınızı algılayarak devir sayısını uyarlar. Çok fonksiyonlu direksiyonun arka tarafındaki opsiyonel vites değiştirme tuşları ile AUTOTRONIC’i doğrudan kumanda edebilirsiniz.
  Ayrıca B-Serisi karşılaştırıldığı sınıfta geniş iz genişliği ve en uzun aks mesafesi ile sürüş konforu sağlar.Seçici süspansiyon sistemi sayesinde yürüyen aksam küçük engebelere çok hassas tepki verir ve süspansiyonu ihtiyaca yönelik uyarlar. Arka aksın özel bir tasarımı olan küresel parabolik arka aks, yürüyen aksamı virajlarda daha sabit tutar, lastik aşınmasını azaltır. Böylelikle B-Serisi tam yükte bile sportif sürüş özelliklerini muhafaza eder.

  Konfor: Sürüşe başlamadan önce otomobilinizi keşfedin. Rahat koltuklar Utrecht kumaşında, alpaka grisi, orient beji veya siyah renkte temin edilebilir. Spor paketi seçerseniz ARTICO suni deri/Maastricht kumaş döşeme kombinasyonundaki koltuklarda seyahat edersiniz. Koltuklar, vites kolu ve direksiyon simidi için deri donanım da diğer bir seçenektir.

  Saf estetik: Gösterge tablosundaki yuvarlak göstergeleri krom halkalarla güzelleştirdik. Ayrıca gümüş renkli gösterge plakası ölçütleri oluşturur.

  Cabrio hissi: İsteğe bağlı olarak temin edilen lamelli panorama sürgülü tavan sayesinde gökyüzünü görebilirsiniz. Açılma işlemi esnasında öndeki lamel rüzgarlık görevi görmek için durur ve diğer dört lamel düğmeye basmak suretiyle arkaya doğru açılmaya devam eder. İsteğe bağlı olarak temin edilebilen panorama cam tavan iç mekanı aydınlatır.

  Bütünüyle detay tutkunluğu kromajlı kapı kollarında kendini gösterir.Ön paneldeki süsleme parçalarının yanı sıra örneğin ahşap mersin ağacı kapı kaplamasındaki süsleme çubukları özel donanım olarak temin edilebilir.

  Güvenlik: B-Serisi’ni Elektronik Stabilite Programı ESP ve fren asistanı BAS, bir kazanın şiddetini algılayabilen sensörlere sahip bas/göğüs hava yastıkları, ön hava yastıkları ve STEER CONTROL manevra yardımcısı gibi akıllı emniyet teknolojileri ile donattık. Araç savrulma tehlikesi içerisine girdiğinde STEERCONTROL sürücüye direksiyonda hissedilir bir hareketle direksiyonu doğru yöne çevirmesine yardimcı oluyor.
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Dış Görünüm: Tipik B-Serisi: Oldukça geniş radyatör panjuru ve farların şekli dikkat çekici özelliklerdir. Dönüş lambalı ve aktif viraj lambalı Bi-Xenon farlar isteğe bağlı olarak temin edilebilir. Standart donanımı iki farklı donanım paketi ile zenginleştirebilirsiniz.

  İç Görünüm: Sürüşe başlamadan önce otomobilinizi keşfedin. Rahat koltuklar Utrecht kumaşında,alpaka grisi,orient beji veya siyah renkte temin edilebilir. Spor paketi seçerseniz ARTICO suni deri/Maastricht kumaş döşeme kombinasyonundaki koltuklarda seyahat edersiniz. Koltuklar, vites kolu ve direksiyon simidi için deri donanım da diğer bir seçenektir.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member

  B-Serisi’ni Elektronik Stabilite Programı ESP ve fren asistanı BAS, bir kazanın şiddetini algılayabilen sensörlere sahip bas/göğüs hava yastıkları, ön hava yastıkları ve STEER CONTROL manevra yardımcısı gibi akıllı emniyet teknolojileri ile donattık. Araç savrulma tehlikesi içerisine girdiğinde STEERCONTROL sürücüye direksiyonda hissedilir bir hareketle direksiyonu doğru yöne çevirmesine yardımcı oluyor.

   

Sayfayı Paylaş