Mercedes A serisi

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Hiçbir nesil bir diğerine benzemez. Hepsinin kendine özgü hayalleri ve istekleri vardır. Bugünkü trend, hiçbir trendi takip etmemektir. İnsanlar kendi yollarını çizmek isterler. Biz de kendi yolunu takip edenler için bir otomobil ürettik: A-Serisi.

  Tasarım:Doruğa ulaşmış teknik ile yeni dizaynın bir araya gelmesi gerektiği artık anlaşılmıştır. Sedan sizi heyecanlandırır. Bu, çekici iç mekanına ve kaliteli malzemelere de bağlı. A-Serisi’ne esas onu kullandığınızda tutkuyla bağlanacaksınız.

  Boyutlar:A-Serisi geniş bir otomobildir. Şimdi ise daha da genişledi. Beş kişi rahatlıkla oturabilir ve 435litrelik bagaj hacmi ile bagajınız, örneğin iki büyük bavul ve bir normal büyüklükte bavul, bir tekerlekli bavul, bir spor çanta ve bir makyaj çantası alacak büyüklüktedir. Ayrıca A-Serisi oldukça değişken olduğundan EASY-VARIO-PLUS ile arka koltukları ve ön yolcu koltuğunu çıkardığınızda bagaj hacmi 1995 litreye çıkar.

  Sürüş Dinamiği:Eskiden hedeflere ulaşmak önemli idi. Bugün ise onlara nasıl ulaşıldığı önem kazandı. A-Serisi’ni herşeyden önce keyifle kullanırsınız. Sürüş keyfi veren her şey A-Serisi’nde mevcuttur. Standart çok fonksiyonlu direksiyonu kavramak bile ayrı bir keyif verir. Bu direksiyon vasıtasıyla araç bilgisayarı ve özel donanım olarak sunulan CD-çalar, navigasyon sistemi, harman/kardon LOGIC7` surround ses sistemi ve bir dokunuşla telefon gibi özel donanımları kumanda edebilirsiniz. Geliştirilmiş yürüyen aksam, daha geniş aks mesafesi, yeni parabol aks ile birlikte seçmeli amortisör sistemi ve elektronik direksiyon gücü desteği iyi bir sürüş keyfine katkı sağlar.

  Motorlar, keyfin de güce bağlı olduğunu kanıtlar. Dört benzinli motor ve üç dizel motor arasından seçim yapabilirsiniz. Kademesiz otomatik şanzıman AUTOTRONIC (isteğe bağlı olarak temin edilebilir) ile birlikte motor gücü kesintisiz olarak ve tamamen sizin tarzınıza göre çalışır: AUTOTRONIC sürüş tarzınızı tanır ve kendini, ekonomik veya sportif olarak ayarlar.


  Konfor:A-Serisi’nde özel bir şeyler yaşamak için kontak anahtarını çevirmek yeterlidir. Sadece standart klima sistemi değil aynı zamanda çok fonksiyonlu direksiyon da konforun doruk noktasıdır. Ön göğüsteki dört yuvarlak gösterge sayesinde her şey gözünüzün önündedir. Özel donanım kapsamındaki THERMOTRONIC ile her yolcu kendine özgü klima bölgesinde yolculuk edebilir. Ergonomik koltuk düzeneği uzun yolculuklarda rahat etmenizi sağlar. Kapalı mekan duygusu özel donanım olan panorama lamelli sürgülü tavan ile sonsuzluğa açılır.


  Güvenlik:A-Serisi’nde bir kazayı önleyebilecek birçok özellik saklıdır. Mühendislerimiz tüm bilgilerini güvenlik konsepti için kullanmışlardır. Aktif sistemler her sürüşte kritik sürüş durumlarının önceden engellenmesini sağlar, örneğin Elektronik Stabilite Sistemi ESP` ve fren yardımcısı BAS. Bir çarpışma söz konusu olduğunda A-Serisi buna en iyi şekilde hazırdır: Sandviç konsepti sayesinde katlanma bölgesinin akıllı formu sayesinde A-Serisi’nde daha yüksekte oturursunuz. Resmi Euro NCAP çarpışmatesti bunu en üst değer olan 5 yıldız ile onaylamaktadır. Arkadan gerçekleşen bir çarpmada da A-Serisi yüksek stabilizasyon ve savrulma travmasına karşın başı ve boynu koruyan aktif koltuk başlıkları sayesinde ideal koruma sağlar. Böylelikle A-Serisi 2005 ADAC otomobil koltuk ve koltuk başlığı testinde sekiz küçük ve orta sınıf otomobili geçerek birinciliği almıştır.

  A-Serisi’nde iki kademeli ön hava yastıkları ve öndeki Head/Thorax hava yastıkları seçmeli olarak çarpma türüne ve çarpma şiddetine göre aktif duruma gelir. Aktif koltuk başlıkları ile korunan arka yolcular için koruma potansiyelini artırır.Özel donanım kapsamında cam hava yastıkları ve arka da yan hava yastıkları temin edilebilir. Öndeki ve arka kenar koltuklardaki kemer gücü sınırlayıcılı kemer gerdiricileri önden veya arkadan gerçekleşen çarpmalarda ilave koruma sağlar.


   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Dış Görünüm: Doruğa ulaşmış teknik ile yeni dizaynın bir araya gelmesi gerektiği artık anlaşılmıştır. Sedan sizi heyecanlandırır. Bu, çekici iç mekanına ve kaliteli malzemelere de bağlı. A-Serisi’ne esas onu kullandığınızda tutkuyla bağlanacaksınız

  İç Görünüm: Parolamız «sökmek yerine mekanda değişiklik yapmak» olmalıdır. Bu yüzden A-Serisi’nde daha fazla yere ihtiyaç duyduğunuzda artık koltukları dışarı çıkarmanıza gerek yok. Arka koltuk minderlerini yukarı kaldırmanız, dayanakları öne doğru katlamanız ve yükleme tabanını üst konuma getirmeniz yeterli. Böylece yükleme kenarı olmadan tamamen düz bir alana sahip olursunuz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. oguzturk Administrator Staff Member


  A-Serisi’nde bir kazayı önleyebilecek birçok özellik saklıdır. Mühendislerimiz tüm bilgilerini güvenlik konsepti için kullanmışlardır. Aktif sistemler her sürüşte kritik sürüş durumlarının önceden engellenmesini sağlar, örneğin Elektronik Stabilite Sistemi ESP` ve fren yardımcısı BAS. Bir çarpışma söz konusu olduğunda A-Serisi buna en iyi şekilde hazırdır: Sandviç konsepti sayesinde katlanma bölgesinin akıllı formu sayesinde A-Serisi’nde daha yüksekte oturursunuz. Resmi Euro NCAP çarpışmatesti bunu en üst değer olan 5 yıldız ile onaylamaktadır. Arkadan gerçekleşen bir çarpmada da A-Serisi yüksek stabilizasyon ve savrulma travmasına karşın başı ve boynu koruyan aktif koltuk başlıkları sayesinde ideal koruma sağlar. Böylelikle A-Serisi 2005 ADAC otomobil koltuk ve koltuk başlığı testinde sekiz küçük ve orta sınıf otomobili geçerek birinciliği almıştır.

  A-Serisi’nde iki kademeli ön hava yastıkları ve öndeki Head/Thorax hava yastıkları seçmeli olarak çarpma türüne ve çarpma şiddetine göre aktif duruma gelir. Aktif koltuk başlıkları ile korunan arka yolcular için koruma potansiyelini artırır.Özel donanım kapsamında cam hava yastıkları ve arka da yan hava yastıkları temin edilebilir. Öndeki ve arka kenar koltuklardaki kemer gücü sınırlayıcılı kemer gerdiricileri önden veya arkadan gerçekleşen çarpmalarda ilave koruma sağlar.

  CLASSIC: A-Serisi, CLASSIC modelinde her zevke hitap eden, konforlu bir Mercedes-Benz aracı olarak ön plana çıkmaktadır. Mat siyah dış görünüm değerli bir izlenim yaratır ve iç mekandaki döşeme ve parlak süsleme parçaları stili ve değerliliği simgeler.

  AVANTGARDE: A-Serisi, AVANTGARDE modelinde atletik tarafını ön plana çıkarır: Parlak siyah renkli ve krom süs çıtalı radyatör panjuru, karartılmış arka lambalar, modern alüminyum iç mekan donanımı.

  ELEGANCE: A-Serisi, ELEGANCE modelinde zarif bir asalete bürünmüştür: Gümüş renkli ve krom süs çıtalı radyatör lamelleri ve tamponlar. Değerli ahşap ve kumaşların özel bir ambiyans sunduğu iç mekanda stil devam eder.


   

Sayfayı Paylaş