Melanochromis Elastodema-Melanochromis İnterruptus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Melanochromis Elastodema
  Bilimsel Adı: Melanochromis İnterruptus
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Aşırı bölgeci ve çok Agresif.
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 2
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 12 cm
  Ana renkler: Mavi, Siyah, Turuncu
  Cinsiyet: Erkek mavi, dişiler turuncu renktedir.
  Bakım: Yeni başlayanlar için ve karma cichlid akvaryumları için ideal bir balık değildir.Bunun sebebi aşırı agresif olmasındandır.Akvaryum baskın erkeklerin diğerlerini göremeyecek şekilde plastik bitkiler ve yatay kayalarla dizayn edilmelidir.
  Genellikle johanni ile karıştırılır.Johanniden ayırdedilen tarafı ise, dişileri turuncu değil, erkeğiyle aynı renktedir. turkeyarena.net
  Sebze ve yosun içerikli granül yemler ve pul yemlerle beslenmelidir.Asırı beslemekten kaçının.Boat hastalığına neden olabilir.Kaya dekorları ile mağaralar oluşturulmalıdır.Kum kazmayı sevdiklerinden, kayaların yıkılma riskine karşı tedbir alınmalıdır.Baskın erkeklerin, diğer erkekleri öldürme ihtimali vardır.
  Üretim: Bir erkek için, 4-5 dişi önerilir.Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır.Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.4 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün taze gıda ve artemia ile beslenebilir.Ağızda kukuçka döneminde, erkek ve diğer dişiler tanktan çıkarılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş