Meksika yöresel kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Meksika yöresel kıyafetleri resimleri
  Yöresel Meksika Kıyafetleri nelerdir, Meksika Kıyafetleri giysileri, Geleneksel meksika giysileri elbiseleri

  Geleneksel Meksika Giyimin Farklı Stilleri
  Canlı ve güçlü renkler geleneksel Meksika kıyafetleri bir parçasıdır. Meksika giyim pamuk ve bu kabuğu ve agav gibi elyaf gibi kumaşlar önemli bir kullanıma sahiptir. Çoğunlukla, geleneksel Meksika kıyafetleri yapmak için bu tür lifler Yerli Meksika ve pre-Hispanik medeniyetler. Daha sonra İspanyol tanıtıldı yün ve ipek.

  Huipil geleneksel Meksika kıyafetleri bir parçası böyle bir güzel bir giysidir. Huipil kolsuz bir tunik olarak tarif edilebilir veya kabaca bir çuval benzeri bir giysi olduğu söylenebilir. Genel olarak, pamuk huipil için kullanılır, ancak zaman, bir bile yün kullanımı görebiliriz. Burada kumaş dikdörtgen şeritler uzun veya kısa çeşitli uzunluklarda, kesilir, ve bu da geniş ya da genişliği dar ya olabilir. Sadece kadınlar huipil giysi giyerler. Burada kumaş, eski folklor hikayesini anlatan motiflerle dokunmuş ve süslenmiş.

  [​IMG]

  Quechquemitl geleneksel Meksika kıyafetleri vites denebilecek bir tür giysidir. Bu giysi benim favorilerimden biridir ve bir Meksikalıların konuştuğu zaman, bu kadar aklımda ne bitkidir. Bu giysi kafaya merkezi açılış ve kumaş köşelerinde dört bir tarafına asılı kalmış olsa geçmek zorundadır, görünümünde burun-gibi. Henüz quechquemitl temel fikri almıyor olanlar için, sizin gardırop aracılığıyla araştırıp ve çok şık panço bir göz atabilirsiniz. Bu quechquemitl süslüyor Meksikalı kadınların değil sadece - panço böyle bir yerde giyim ve genellikle moda senaryoda bir dönüş yaptı. Genel olarak, bir quechquemitl oluşturulmasında yandan dokuma kumaş kullanım bulabilir.

  Rebozo Meksika giyim dahil edilebilir bir giysi başka bir türüdür. Rebozo Meksika'da kadınlar tarafından giyilir. Giyim Bu parçanın kökeni doğru yer olamaz; uzmanlar rebozos İspanya tarafından kolonize edildi karıştırmayı kültürleri nedeniyle geldiğini söylüyorlar. Ayrıca vadeli Rebozo yıl 1562 kadar İspanyol dilinde görünümünü vermiş değil fark edilir. Rebozo dikdörtgen şeklinde ve bu hatta pamuk, ipek, yün veya articela gibi malzemeler bulunmaktadır. Rebozo da bir şal veya eşarp olarak giyilir. Kadınlar da piyasaya mal taşımak için Rebozo kullanın.

  Bir Meksika kıyafetleri hakkında konuştuğu zaman, Puebla elbise de bu kategoriye ait böyle bir türüdür. Puebla elbise ve bluzlar, genellikle kısa kollu ve gevşek nöbetleri geçiriyoruz. Sonradan, Boho elbise olarak meşhur oldu.

  Meksika folklor elbiseleri geleneksel halk dansçılar tarafından kullanılan ve genel görünüm çok fantezi olarak uygulanır. Üst yarısının tasarım yakından Puebla bluz benzemektedir. Alt yarısı bu tasarım, fantezi ve birçok katman bulunmaktadır. Geleneksel Meksika elbise nefes alabilen kumaşlar nedeniyle konforu hakkında daha fazla olduğunu. Meksika giyim tüm konforu ve vücudun karşı karşıya sıcaklık türlü rahat olmak icar oldu. Bir elbise Bu tür uzun ve geniş paçalı ve az kollu kabarık olmuştur.

  Ben geleneksel Meksika kıyafetleri hakkında dikkatini başka faktör kullanılan nakış miktarıdır. Sen Meksikalı köylü elbise ve diğer giysiler üzerinde şık ve renkli nakış bir bakış elde edebilirsiniz. Bu nakışlar da arkalarında özel bir anlama sahip sembolleri kullanmak bilinmektedir.

  Ayrıca, Meksika etek giyim bir parçasını oluşturan ve bu şekil, genellikle dikdörtgen vardır. Bu vücudu etrafında sararak ve içeriye doğru onun bir parçası tıkınma tarafından giyilir.

  Meksika sombrero Meksika giyim ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Bu terim, basitçe bir ağzına sahip bir hat bir tür işaret eder. Brim güneşten korunma yolu olarak görür. Böyle sombreros genelde geleneksel Meksika kıyafetleri bir parçası olarak giyilirdi. Pahalı tarafına doğru açılı olan keçe, bazıları da yapılır, oysa köylü sombreros genellikle saman yapılır. Aynı hakkında detaylı bir göz atmak Elizabeth dönemi giyim bizim Buzzle tez üzerinden gidin.

  Geleneksel Meksika giyim hala kendi geleneksel Meksika giysi tasarlamak ve oluşturmak için seçenekleri sunan birçok web siteleri ile birçok kişi tarafından aranır. Bu, kendi yaratılış elde uzakta Meksika'da ne kadar uzakta olursa olsun yardımcı olacaktır!

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş