Mazda'nın yeni modelleri geliyor

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Mazda'nın yeni modelleri Mazda2, Mazda3, Pick-Up BT-50 Türkiye'de satışa sunulacak..

  [​IMG]

  Mazda Avrupa Satıştan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Phil Waring, "Son birkaç yıl içinde Avrupa'nın en başarılı markalarından biri olduk. Bugün Türkiye'de hayata geçirdiğimiz ulusal satış şirketi, bu başarının artmasına katkıda bulunacaktır" dedi.

  Avrupa bünyesine dahil ettiği Türkiye'de ulusal satış şirketini kuran Mazda Motor Logistics N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi adıyla faaliyet gösterecek şirketin duyurumu amacıyla, Bostancı'daki Marriott Asia Oteli'nde basın toplantısı düzenlendi.

  Toplantıda konuşma yapan Mazda Avrupa Satıştan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Phil Waring, Türkiye'de Mazda için yeni bir dönem açıldığını söyledi.

  Waring, 2001 yılındaki rakamlara göre, 7 ulusal satış şirketini 3'e katladıklarını, 165 bin olan satış rakamını da 2 katına çıkardıklarını anlatarak, şunları söyledi:"Uzun vadede Avrupa'da yakaladığımız bu başarıyı devam ettireceğiz. Avrupa'da elde edilen satış rakamları, dünyadaki tüm satış rakamlarımızın yüzde 25'ini oluşturuyor. Bugün Mazda, Avrupa'daki en güçlü ve en farklı ürün gamına sahiptir. İkinci nesil araçlarımız devreye girdiğinde, ürün gamımız çok daha iyi olacak. Bu yeni oluşumla Avrupa'da yılda 500 bin adetlik araç satışı ve dünyada 1,6 milyon adetlik araç satışı hedefimize bir adım daha yaklaştık.

  Son birkaç yıl içinde Avrupa'nın en başarılı markalarından biri olduk. Bugün Türkiye'de hayata geçirdiğimiz ulusal satış şirketi, bu başarının artmasına katkıda bulunacaktır."

  Mazda'nın Türkiye Genel Müdürü Steve Newton da Türkiye'deki gelişimin Mazda'ya daha güçlü ilerleme imkanı sunacağına inandıklarını belirtti.
  Newton, doğru ürünü, doğru özellikler ve doğru fiyatlandırmalarla müşteriye sunacaklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Bayilerimizle birlikte artık Mazda ailesinin birer ferdi oluyoruz. Türkiye'de bulunduğumuz kısa zamanda, 22 Mazda Yetkili Satıcısı, 13 Mazda yetkili servisimizi bu ağa dahil ettik.

  Küresel hedeflerimizi 2010 yılında 1,6 milyon adete çıkardık. Bununla birlikte, aynı dönem içerisinde Avrupa'da 500 bin adetlik bir satışı yakalama gibi bir hedefimiz var. Türkiye pazarındaki hedefimiz ise orta vadede yüzde 1,5-2 pazar payı elde ederek, 3 bin araç satmak olacak.

  Türkiye'nin bu hedeflere önemli katkıda bulunacağına inanıyorum ve performansı ile Avrupa'nın starı olacağına güvenim sonsuz. Biz Mazda'da yaptığımız her işe tutku ile sarılırız. Bu tutkunun bizi Türkiye'de de ileri götüreceğine inanıyorum."

  Toplantıda Newton, Türkiye'de pazara çıkacak olan Mazda2, Mazda3, Pick-Up BT-50 modelleri hakkında da ayrıntılı bilgi vererek, fiyatlandırmaları da açıkladı.

  06.06.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş