Mazda: Kalıcılığımız hissedilecek

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Distribütörüyle yollarını ayıran ve kendi kurduğu şirketle Türkiye’de yaklaşık bir yıldır hizmet veren Mazda, 2008’i satış teşkilatını yapılandırmayla geçirme kararı aldı..

  [​IMG]
  Bu aşamada mevcut modellerle yoluna devam eden Mazda, 2009’un ilk yarısından itibaren daha yeni modelleri de Türkiye’ye getireceğinin müjdesini verdi.

  Mazda’nın Türkiye operasyonu Genel Müdürü olan Bora Koçak, hazırlık süreci geçirdiklerini belirterek, “Öncelikle bu yılki satış rakamlarıyla değil, yapılanma ve bayi teşkilatını kurmakla ilgileniyoruz. Önceki problemlerin tekrarlanmaması ve gelecekte daha iyi satış rakamlarına ulaşılabilmesi için bunu yaşamamız gerekiyor” dedi. Koçak, sürecin yılın sonuna doğru tamamlanacağını belirtirken, 2010 yılı için satış hedeflerini yıllık 10 bin adet olarak öngördüklerini söyledi.

  Markanın yeni modellerinin Türkiye’ye uygun özelliklere kavuşması için beklediklerini kaydeden Koçak, “Örneğin SUV modelde şimdilik benzinli motorlar var. Bunun dizel versiyonunu bekliyoruz. 2009’un ilk yarısında yeniliklerimiz olacak” diye konuştu.
  ‘Farkımız olacak’

  Mazda’nın Türkiye’deki operasyonunun başkanlığını yürüten Steve Newton ise “Müşteri bizim gelişimizle birlikte istikrar ve süreklilik hissedecek. Ayrıca bazı süreçler de hızlandı. Eskiden müşteri talepleri daha geç yerine getiriliyordu. Bir parçanın getirilmesi bile uzun sürüyordu. Şimdi bu süreçler daha süratli gerçekleşiyor” dedi.

  Türkiye’de başarısız olmalyarı halinde yeniden distribütörlüğe dönüp dönmeyecekleri konusunda kesin konuşamayacağını söyleyen Newton, “Önümüzdeki 20-30 yılda neler olur bilemem. Ama kolay kolay bırakmayız. Tabii burada biz başarılı olamıyorsak, distribütör zor başarılı olur” ifadesini kullandı..


  08.09.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş