Maydanoz Nasıl Kullanılır, Maydanoz Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Maydanoz Nasıl Kullanılır, Maydanoz Kullanımı

  Yaprakları, kökü ve meyveleri kullanılır. Maydanoz taze olarak salatalarda yenirse besin değerleri kaybolmamış olacağından daha yararlıdır. Maydanoz lapa haline getirilip iltihapların ve yaraların üzerine konursa iyileşmesini hızlandırır.

  Böbrek rahatsızlıklarında; 4 bardak suya 1 demet maydanoz yıkanır konur, 5 dakika kaynatılır, süzülür, günde 3 kere 1′er çay bardağı içilir.

  Yatmadan önce ağızda çiğnenen bir demet maydanoz rahat uyumayı sağlar. Bulantılarda ve nefes darlığında bir tutam maydanozu iyice çiğneyerek yutmak kişiyi rahatlatır.

  Güzelliğinize Güzellik Katar

  Sivilceli, lekeli, pürüzlü ve kırışık ciltlerde parlaklılık ve pürüzsüzlük verir. 2 bardak kaynatılmış suda, 1 demet yıkanmış maydanoz sapları ile beraber üstü kapalı olarak kısık ateşte 5 dk. kaynatılır. 20 dk. demlenmeye bırakılır süzülür. Böylece etkili cilt losyonu ve lapası elde edilir. Temiz cilde lapası sürülüp 20 dk bekletilir, sonra süzülen maydanoz suyu ile cildi yıkanır. Her gün günde birkaç kez uygulanır. Saçları besler, parlatır, dökülmeyi yavaşlatır. Saçlar maydanoz suyu ile yıkanır.
   


Sayfayı Paylaş