Maydanoz Limon Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Maydanoz Limon Kürü
  Karaciğeriniz için işte maydonoz limon kürü:

  15-20 arası maydanozu sapları ile birlikte mutfak robotuna veya el blenderine koyun ve üzerine 2 yemek kaşığına yakın limon suyu ve yarım bardak civarı da su ekleyin. Daha sonra mutfak robotunu çalıştırın ve parçalanması bitinceye kadar iyice karıştırın. En sonunda oluşan kürü alın ve ertesi gün sabah kahvaltısından önce aç karına olmak şartı ile az için ve bunu 15 gün boyunca uygulayın. Bu kürü içtikten sonra yarım saat ile kahvaltı yapabilirsiniz.

  Tüm bunları yaptıktan sonra bu küre 1 hafta boyunca ara verin. Bu 1 hafta sonunda aynı şekilde tekrar bir 15 gün daha denilenleri uygulayın ve 5-6 ay sonra durumunuza göre tekrar yapmanızın gerektiği bir durumda bu kürü tekrarlayın.

  Şayet karaciğerinizdeki yağlanma ileri seviyede ise, maydanoz limon kürüne paralel olarak aynı günün akşamı için lavanta kürü de yapıp uygulayabilirsiniz. Şayet size verilen tüm bu verileri takip ederseniz ve yılda birkaç kez uygularsanız karaciğerinizdeki yağlanmayı önlemiş olursunuz.

  Karaciğer ilerde siroza da dönebilen bir hastalık sahibi organımızdır. Tüm bu yaptığımız kürler sayesinde karaciğerimizi siroza karşı korumuş oluruz ve aynı zamanda arındırırz.
   


Sayfayı Paylaş