Maya Takvimi ve Kıyamet Alametleri

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 8 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Maya Takvimi Ve Kıyamet Senaryoları Alametleri
  Maya takvimi ve kıyamet alametleri, maya takvimi kehanetleri

  Maya takvimi hakkında bilgi

  M.Ö. 12 Ağustos 3114′de Maya takvimi ortaya çıkmıştır… Mayalar bizim bugün kullandığımız takvimden daha doğru olan bir tarihlendirme sistemini bulmuşlardır.

  Maya sistemi karmaşıktır. Tzolkin denen 260 günlük bir temele dayanır ve belirsiz bir 365 gündür. Takvimlerini aydönümüne uydurmak için kullandıkları yöntemi anlatmak oldukça detaylı.Diğer kültürlerde olduğu gibi sistemleri güneşin hareketini temel almaktadır ama Venüs gezegeninin dairesel devrini kullanarak hesaplamalar yapmaktadırlar.

  M.S. 100 yıllarına kadar Maya bilinen bir uygarlık olmamasına karşın takvimlerini M.Ö. 3114 de başlatmışlardır. Mayalar M.S. 600 ile 800 yılları arasında Altın Çağ'larını yaşamış sonra da şehirlerini bırakarak ortaya çıktıkları gibi gizemli bir şekilde kaybolmuşlardır. Tıpkı Mısırlılar gibi Mayalar da piramitler dev heykeller inşa etmiş ve tam bir yazı sistemi geliştirmişlerdir.

  Maya takvimi kehanetleri


  Dünyanın en gizemli uygarlığı olan Mayalar'dan geriye sadece, çözümü onlarca yıl süren yazılı tabletler kaldı. Hiçbir iz bırakmadan tarih sahnesinden silinen bu görkemli uygarlığın izlerini araştıran bilim adamı ve tarihçiler, dünyanın geleceğiyle ilgili önemli ipuçlarına ulaştılar.

  Mayalar'ın kriptoyu andıran tabletlerinde dünyanın son çağına gireceği ancak bunun büyük bir tufandan sonra olacağı yazılı. "Uzaylı uygarlık" olarak da tanımlanan Mayalar'a göre dünya bugüne kadar dört çağdan geçti ve her çağın sonunda büyük yıkım yaşandı.Mayalar'ın oluşturduğu takvime bakıldığında da dünyanın yaşayacağı tufan net olarak belli. Mayalar'ın takvimine göre dünya 1 milyon 872 bin günde bir çağ değiştiriyor. Oldukça karışık olan bu takvim bilim adamlarınca ancak yüz yılda çözülebildi.

  Yüzlerce yıl önce yok olan Maya Uygarlığı'nın tabletlerine göre dünya büyük bir tufandan sonra son çağına girecek.

  Maya takvimindeki yok oluş tarihi Marduk'la da örtüşüyor. Dünyanın beşinci değişimi bu yüzyılda. Tabletlerdeki Maya takvimi tufanların yaşandığı 4 çağdan sonra sonu yine tufanla bitecek 5'inci çağın 21'inci yüzyılda başladığına işaret ediyor. çağın sonu bizim takvimizle 22 aralık 2012 yi işaret ediyor.
   


Sayfayı Paylaş