Maya Takvimi Tarihleri

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Maya Takvimi Tarihleri Nedir
  Maya takviminin tarihleri, maya takvimi tarihleri hangileridir, Maya Takvimi Tarihleri Hakkında Bilgiler

  Dünya belirgin bir değişim yaşıyor. Belki Maya'ların 21 Aralık 2012 fenomeni ile de ilişkilendirilebilecek bu oluşumlar şuan bilmediğimiz veya farkında olmadığımız bir olay için zemin hazırlıyor olabilir.

  Milenyumun başlamasıyla birlikte ülkemiz kamuoyu, 2012-14’ yılına ait “öngörüler” ile meşgul ediliyor. Nostradamus safsatası, Marduk gezegeni zırvası, Ebced palavrası ve daha pek çok zemin ile önümüze konan iddia şu: 2012 yılında dünya yeni bir sürece girecek, insanlar yeni inanışları keşfedecek, kültürel açıdan tam bir deprem yaşayacağız, ‘Yeni (Altın) Çağ’ başlayacak, deniliyor.

  İnsanlık, 2012 (-14) tarihi ile öyle bir hâle getirildi ki, büyük bir ‘korku’ da uyandıran bir ‘beklenti’, ‘sahte olduğu da’ tahmin edilebildiği halde, yine de; ‘büyük güç ABD’nin, “gelecek olan tehlike” ile baş etmesi ümidiyle, öngörülenlere inanmasını sürdürüyor. ‘Sahte önerme’ olduğunu bilebilseler de, zihinlerine gönderilen ‘yalan bombardımanı’ yüzünden, duydukları her ‘2012 tarihi’ ile heyecanlanmalarını sürdürüyor…

  Güney Amerika medeniyeti olan Maya’ların kullandıkları ‘takvim sistemi’ gösteriliyor. “Maya takviminin, ‘21 (veya 22) Aralık 2012’de bitmesi” deniliyor.

  Öngörülen ‘Kıyamet senaryoları’nın tarihinin 2012, yani, 23 Aralık 2012 olması buradan doğuyor! Bu tarih için, “Yeni (Altın) Çağ” başlangıcı deniliyor.

  22 Aralık 2012” tarihlemesinde, ‘iki yıllık’ bir hata payı bulunabileceğinin ileri sürülmesi, bu tarihi 2012 değil, 2014 yılı yapıyor.
   


Sayfayı Paylaş