Maya Takvimi Doğrumu

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Maya Takvimi Doğrumu 2012 sonu
  2012 Maya takvimi kehanetleri doğrumu, Maya Takvimi Doğrumu Söylüyor, 2012 maya takvimi senaryoları doğrumu acaba
  Mayalarla ilgili araştırma yapan uzmanlar önce Mayalar'ın zaman ve takvim sistemini çözmeye çalıştılar. Sonra da bunu şu anda kullandığımız Gregorian takvimine uyarlama çalışmaları geldi. Joseph T. Goodman'ın çalışması Maya araştırmacılarından Thompson tarafından adapte edilerek de büyük kehanet ortaya çıkarıldı. Buna göre Gregorian takvimiyle M.Ö. 13 Ağustos 3114 tarihine karşılık gelen "Büyük Devir"in 13 Baktun yani 1.872.000 gün sürdüğü düşünülürse, şu anda içinde bulunduğumuz çağın M.S. 22 Aralık 2012 tarihinde sona ereceği hesaplandı.

  1.872.000 sayısı dünyanın kilometre saati mi? Maya rahiplerinin kehanetlerine göre 1.872.000 sayısı büyük önem taşıyor. Çünkü dünyanın döngüsü bu sayıya ulaştığında dünya büyük bir yıkım yaşayacak. Alıntı

  İslam Dinine Göre Kıyamet Alametleri
  - Mesih’in gelmesi
  - Deccal’ın zuhur etmesi
  - Hz. İsa gökten indirilecek
  - Dabbet-ül Arz Çıkacaktır
  - Yecüc-Mecüc Çıkacaktır
  - Yeryüzünü Duman Kaplayacak
  - Güneş batıdan doğacak
  - Ateş çıkacak
  - Yer Batacak
  - Kâbe Yıkılacak

  Maya Takviminde 2012 yılında kıyametin kopacağı iddiası yer alırken. Ayet ve hadislerde belirtilen kıyamet alametlerinin birçoğunun (Büyük Alametlerin) daha gerçekleşmediğini görüyoruz. İslam dinince alametler gerçekleşmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Bu durumda İslam dinine göre maya takviminin doğruluğu mümkün değildir. Kıyametin ne zaman kopacağını yalnızca ALLAH (c.c) bilir.
   


Sayfayı Paylaş