Maya Takvimi Ahir Zaman Ve 2012 Hakkında Gerçekler

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Maya Takvimi Ahir Zaman ve 2012 yılı hakkındaki gerçekler, 2012 Maya Takvimi Ahir Zaman Hakkında ilginç ve çarpıcı Gerçekler

  Maya Takvimi: Amerikalı uzay araştırmacı Lawrence E. Joseph’in “Apocalypse 2012” adlı kitabı, Maya astronomlarının geliştirdiği bir teoriye dayanıyor. Yüzlerce yıllık bir araştırmanın ürünü olan bu teoriye göre; 12 Aralık 1012 yılında Güneş Sistemi’nin yörüngesi, Samanyolu’nun merkezine denk gelecektir. Her 26 bin yılda bir meydana gelen bu olayla, Samanyolu’ndan Dünya’ya gelen her türlü enerji azalacaktır. Birçok bilim adamı, bu durumun gezegenleri nasıl etkileyeceği konusunda kesin bir şey ifade edememiştir.

  Güneş Sistemi’nin, Samanyolu’nun merkezine denk gelmesi sonucunda şu olayların yaşanacağı öngörülmektedir: Mayalar, Samanyolu’ndan gelen enerjide yaşanacak küçük bir sapmanın bile büyük bir felakete sebep olacağına inanmışlardır. Joseph de, elektriksel güçte anlık bir durmanın yaşanacağını, bunun saatleri, DVD çalarları ve mikro dalga fırınları bozacağını iddia ediyor.

  Joseph, tarihte pek çok kitabın ve bulgunun bu teoriyi desteklediğini öne sürmüştür. Örnek: Çinlilere ait 3 bin yıllık “I Ching” adlı metinlerde, dünyanın sonunun 22 Aralık 2012 yılında geleceğini belirtiyor. Joseph, daha net bulguların küresel ısınma konusunda endişelerini belirten sismolog, meteorolog ve jeologlardan geldiğini ileri sürmektedir.

  Kıyametle ilgili öngörüler elbette bunlarla sınırlı olmamıştır. Kimilerine göre incelmeye devam eden ozon tabakası tamamen yok olduğunda yerkürede yeni bir buzul çağı başlayacaktır. Konunun uzmanları, Etyopya’da 2005 yılında meydana gelen depremin, yerküremizde 60 kilometrelik büyük bir çatlak meydana getirdiğini ve bu çatlağın Afrika’nın iki parçaya ayrılma evresini başlatarak büyük bir felaketin yaşanabileceğini ileri sürmüştür.

  Bazı araştırmacalar ise, Güneş Sistemi’ndeki hareketliliğin 2012 yılında en yüksek noktaya ulaşacağını öne sürmektedirler.

  Ahir Zaman: İslam Dini, yukarıda belirttiğimiz evreler öncesinde kıyamet ile ilgili bir takım öncü belirtilerin çıkacağına işaret etmiştir. Bu belirtilere “Ahir Zaman Alametleri” ya da “Kıyamet Alametleri” denilmiştir.

  Kuran, kıyamet ayetleriyle sadece genel bilgiler vermiş, kıyametin ne zaman kopacağı konusunda kesin bir hüküm vermemiştir. Hatta kıyametin ne zaman kopacağını kimsenin bilemeyeceğine işaret edilmiştir. Buradan da anlaşılıyor ki; kıyamet, Yüce Allah’ın ilminde gizlidir.

  İslam Peygamberi Hz. Muhammed(s.a.v), kıyamet ile ilgili olarak kendisine yöneltilen sorulara; “Kıyamet için ne hazırladınız?” diye cevap vererek; inananlara kıyametin değil, kendi kulluk görevlerinin daha önemli olduğunu hatırlatmıştır. Bir başka hadiste şöyle denilmiştir: “Ölüm, küçük kıyamettir”.
   


Sayfayı Paylaş