Mavi Prenses Ciklet Balığı Hakkında Bilgi

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve GamZe tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Mavi Prenses Pseudotropheus Socolofi

  Bilimsel Adı: Pseudotropheus Socolofi
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Yarı Agresif. Bölgeci
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 24C - 29C
  Su Sertliği: Orta-Sert
  Zorluk Seviyesi: 1
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 13 cm
  Ana renkler: Mavi

  [​IMG] [​IMG]

  Cinsiyet: Erkekler daha mavi renklidir. Dişilere oranla, anal yüzgeçler daha uzundur. Erkeklerde anal yüzgeçte yumurta benekleri fazladır. turkeyarena

  Bakım: Özel bakım ister. Sebze ve sprulina içerikli diyet yemlerle beslenmelidir. Nadirende olsa etçil yemlerle desteklenmelidir. En az 200 L tank önerilir. Kayalarla akvaryumda mağaralar oluşturulmalı, mümkünse akvaryum içinde kayalardan saklanacağı az iki bölge düzenlenmelidir.

  Üretim: Üretimi kolaydır. Akvaryumda çiftler yer ve bölgelerini belirler. Dişiler mümkün olduğunca fazla tutulmalıdır. Erkekler eşleşme dönemlerinde dişilere zarar verebilirler. Cinsel olgunlaşma dönemi 8 haftadır. Bir erkek için, 5 dişi önerilir. İyi bir beslenmeyle çiftleşme ve üremeye teşvik edilebilir. Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır. 25-30 günlük kuluçka dönemi vardır. Yavrular, ilk günlerde küçük hacimli yavru yemlerle beslenmelidir. Erkekler üreme döneminde dişilere karşı agresif olacağından, dişilerin saklanması gereken kayaların oluşturulması gerekir.
   


Sayfayı Paylaş