Maserati Roadshow Bursa'da mola verdi

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Maserati, 30 Mayıs tarihinde yeni modeli GranTurismo ile başladığı Türkiye turuna devam ediyor. Yeni GranTurismo, 14 Haziran 2008’de Maserati Roadshow 2008’in ikinci ayağı olan Bursa Bamboopark’ta meraklılarıyla buluştu.


  Türkiye’de yüzde yüz Tofaş ortaklığında kurulan FerMas’ın distribütörlüğünü yaptığı Maserati, Haziran 2008’de İzmir ile başladığı Türkiye turuna Bursa’daki Maserati tutkunları ile devam etti. Maserati’nin 1947 yılına dayanan ve 2007’de gelişmiş üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla geri dönen modeli Maserati GranTurismo, Bursa’nın seçkin mekânlarından Bamboopark’ta meraklılarıyla buluştu.

  Pirelli kızlarıyla Maserati ile test sürüşü

  Tüm gün süren Maserati Roadshow Bursa ayağı, Maserati’nin GranTurismo modeliyle yapılan ve güzellikleri ile göz kamaştıran Pirelli kızlarının renk kattığı test sürüşleri ile başladı. Maserati tutkunları, gün boyunca, 2007’nin Kasım ayında Türkiye yollarına çıkan, dünyaca ünlü tasarım şirketi Pininfarina imzalı GranTurismo otomobilleri kullanma zevkine erişti.
  Üstün performans ve asfalt ile muhteşem uyum için süperspor otomobillerin lastik tedarikçisi Türk Pirelli Lastikleri A.Ş.’nin desteğiyle gerçekleşen Maserati Roadshow Bursa ayağı, Bursa’nın seçkin davetlilerinin de katıldığı Maserati Yaza Merhaba Partisi ile son buldu. İstanbul Drug Queens Show adlı özel dans şovu ile renklenen gecede davetliler gece boyunca hem özel dans ekibinin muhteşem şovuyla eğlendi hem de GranTurismo modelini yakından tanıma fırsatını buldu.

  Sürüş keyfi ve lüks donanımları ile sağladığı konforu bir arada sunan GranTurismo, 216 bin Euro’dan başlayan fiyatları ile tutkunlarını bekliyor.

  100 km. hıza sadece 5.2 saniyede çıkıyor

  Yeni GranTurismo, adeta bir performans ve konfor şöleni sunarak sürücüyü kendisine bağlıyor. 405 beygir gücüne sahip GranTurismo, 4,2 litrelik V8 motoru ve önde %49 ve arkada %51'lik ağırlık dağılımıyla sağlam ve yüksek performanslı sportif bir otomobil olarak göze çarpıyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzıman sistemi, 8 litrelik silindir hacmindeki GranTurismo’da konfordan ödün vermeden sportif kullanım özelliklerini sağlıyor.

  Otomobilin üretiminde kullanılan oranlar GranTurismo’nun en mükemmel ivme zamanına ulaşabilmesi için özel olarak tasarlandı. Saatte 285 kilometre hıza ulaşabilen Maserati GranTurismo 100 km. hıza ise sadece 5.2 saniyede çıkıyor. Ayrıca otomobilde vites değiştirme modunu sürüş tarzına ve yol koşullarına uyarlayan bir kumanda sistemi bulunuyor.

  Yeni Maserati GranTurismo adı ise tesadüfen konmadı. 1947 yılına dayanan Maserati’inin GranTurismo geleneği, müşterilerinin talepleri üzerine, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, büyük usta Pininfarina tarafından tasarlanan ilk GranTurismo olan A6'nın dünya prömiyerini yapmıştı. Bir kez daha, Maserati ve Pininfarina arasındaki işbirliği sonucunda, üretim tekniği ve benzersiz tasarımıyla rakiplerinden ayrılan yeni bir otomobil doğdu..

  [​IMG] [​IMG]
  18.06.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş