Maserati Ouattroporte S

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Daha fazla hacim, daha fazla güç ve yeni bir yüz... Eylül ayındı itibaren Ouattroporte S, üst sınıfta eğlenceli İtalyan maceraları yaşatacak.

  [​IMG]

  Tatil de gelecek zamanı bul­du. 280 km/s ile gidebilir, 5. viteste vites düşürüp 7000 d/d çevirebilir, Mercedes S Serisi veya BMW 7 Serileri'ni otoyoldan silip atabilirdi. Bir de önümüzdeki şu Danimarkalı motokaravan olmasaydı...S ile Maserati, Quattroporte'nin yakıcı bir versiyonunu tanıttı. Daha fazla hacim, daha fazla güç ve 430 HP'lik 8 silindirli motorun hava ihtiyacını karşılayan daha büyük bir ızgara... Bu motor birçok farklı ro­lü oynayabilen yetenekli bir maki­ne. Örneğin 2000 d/d'de sakin mı­rıltılar çıkarırken, 6500 d/d'den iti­baren 4 adet egzozundan yıldırım sesleri yükseliyor.Ortalama yakıt tüketimi de perfor­mansı gibi insanın tüylerini diken diken edebiliyor: 15.7 lt/100 km. Bu otomobili kullanabilmek için Almanya'da 123 bin Euro'dan biraz daha fazla bir bedeli ödeyebilecek kadar zengin olmanız gerekiyor ve yakıt tüketimi de bu insanları pek rahatsız etmiyor. Bunun yerine Ouattroporte S sahipleri, bolca de­ri, krom ve şık tasarım unsuruyla hazırlanmış hoş kokpitin keyfini çı­karmayı tercih ediyor. 5.10 m'lik bo­yu sayesinde bu spor otomobilin iç mekanı, lüks bir limuzini aratmaya­cak kadar geniş. Örneğin arka kol­tuklarda bacaklarınızı neredeyse hiç kırmadan oturabilmek müm­kün. Rahat deri koltuklar ekstra be­del ödeyerek ısıtmalı, soğutmalı ve masaj yapabilir hale getirilebiliyor. Bu koltuklar o kadar rahat ki insan, gevşeyerek performans aramayı bı­rakabiliyor. Aslına bakılırsa S, bıçak gibi keskin mutlak bir spor otomo­bil. Aracın bu ruhunu uyandırıp ye­niden performans talep etmenizi sağlayabilmek için Sport adlı modu seçmek yeterli. Bu modda amorti­sörler sertleşiyor, otomatik şanzı-man ise sollama manevralarında iki vites birden küçültüyor. Evet, en iyi­si konforu bırakıp performansa ge­ri dönmek. Oyuna daha fazla katıl­mak isteyenler vitesleri direksiyon­daki kollar yardımıyla manuel ola­rak da değiştirebiliyor. Dönüşler sı­rasında bu vites kollarından birinin sinyal koluna çok yaklaşması ise pek de önemli değil. Neticede piyasada daha güzel dönüşler ya­pabilen ikinci bir oto­mobil daha yok.

  Maserati mühendisle­ri tüm aydınlatma siste­mini baştan tasarlamış. Örneğin arkada 17 adet LED'e sahip üçgen form­lu stoplar kullanılmış. Önde ise Audi'yi haürla-tan çizgi halinde sinyal­ler kullanılmış.

  [​IMG]
  [​IMG]


  25.08.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş