Marmaris Turistik Yerleri

Konusu 'Marmaris' forumundadır ve GamZe tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Marmaris Turistik Yerleri
  Marmaris İçmeler
  Ege ve Akdeniz'in kucaklaştığı noktada yer alan eşsiz bir cennettir İçmeler...

  Modern ve geleneksel yapının buluştugu, sırtını çam ormanlarına dayamış, uçsuz bucaksız bir deniz ile çevrelenmiştir. Değişik zevklere hitap eden olanakları ile, ister 24 saat eğlenceli, ister sessiz ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. İçmeler, Marmaris merkeze 8 km, Dalaman Havaalanı'na 100 km uzaklıktadır.

  Pazar yerleri, barlar sokağı, su parkları, İçmeler Köyiçi, Marmaris Kalesi, Sanat Sokağı, ilçenin tatilinizi güzelleştirmek için size sunduğu gezi alternatifleridir. Marmaris İçmeler'de ayrıca safari ve tekne turlarına katılarak harika koyları ve muhteşem doğayı keşfedebilirsiniz. Sahil boyunca uzanan plajda gündüzleri her türlü su sporu yapılmaktadır. İçmeler ve Marmaris'i birbirine bağlayan 8 km’ lik sahil şeridinde keyifli yürüyüşler yapabilir, cafe ve restoranlarda lezzetli saatler geçirebilirsiniz...

  [​IMG]
   


 2. GamZe Moderator

  Marmaris Turunç
  Marmaris-Turunç arası 20 km. İçmeler bitiminde Turunç yön tabelasını gösteren yolu takip ederek virajlı ve yükselen bir güzergahla Turunç'a hakim tepeye geliyor. Daha sonra estetik inişlerle deniz seviyesine yaklaşıyorsunuz. Sağınızda belediye binası ve Amos Antik Kenti Kumlubük güzergahı yer alırken düz giderek Turunç'un merkezine ulaşabilirsiniz. Sahilden kalkan kooperatife bağlı günübirlik tekneler Çiftlik, Kumlubük başta olmak üzere doğanın bonkör davrandığı birbirinden güzel yeryüzü cenneti diye tanımlayabileceğiniz koylara uğrayarak akşam saatlerinde Turunç'a geri dönüş yapıyorlar. Marmaris-Turunç arası çalışan minibüsler ulaşımı sağlıyor.

  Turunç ve çevresinde özel aracınızla tur yapabileceğiniz gibi jeep safari gezilerine de katılabilirsiniz.Yöreyi ayrıntılı biçimde tanıyan tur rehberleri eşliğinde bilgi sahibi olabilir, toprak yollarda kendi başınıza göremeyeceğiniz yerleri görüp sürprizlerle dolu eğlenceli bir gezi yapabilirsiniz.

  Turunç'ta hotel, motel, apart ve pansiyon olmak üzere çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor.turkeyarena.com Bağlı bulunduğu Muğla ilini gölgede bırakacak kadar büyüyüp gelişen Marmaris ilçesi ve çevresi, başta Hollanda, Almanya olmak üzere Avrupalıların ve Rus turistlerin tatillerini geçirmek üzere geldikleri ilk adres olarak tercih ediliyor.
  [​IMG]

  Marmaris Fosforlu Mağara
  Turunç ve Kumlubük'e tur teknelerinin uğrak yeri olan bu doğal mağara, akvaryumu andıran yeşil ve turkuvaz renkli sularda yüzme imkanı sağlamaktadır.
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş