Marmaris Nasıl Bir Yer

Konusu 'Marmaris' forumundadır ve GamZe tarafından 19 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Marmaris Nasıl Bir Yer
  Marmaris harika ve otantik bir tatil için seçebileceğiniz en güzel tatil mekanlarından biridir diyebiliriz. Marmaris hem doğa harikası plajlarıyla, hem tamamen doğal limanıyla hem de tarihi güzellikleriyle sizi fethedecek güzel bir tatil beldesidir. Spor severlere sunduğu doğa sporu olan yatçılık imkanlarıyla da öne çıkmaktadır.

  Ege bölgesinde bulunan en önemli turizm beldesi Marmaris'tir. Marmaris egede yatçılığın uygulandığı en önemli merkez olarak bilinmektedir. Yine Marmaris kendisine güzelliğini veren çam ormanları nedeniyle halk arasında "Yeşil Marmaris" olarak adlandırılmıştır. Marmaris, sahip olduğu keniş kapasiteli marinalarıyla hem ülkemizde hem de dünyada nam salmış bir yer olarak da kendine haklı bir yer sağlamıştır.

  Marmaris her açıdan turistleri tatmin edecek bir turizm kapasitesine sahiptir. Güzel bir günün ardından barlar sokağına geçebilir, istediğiniz özelliklere sahip bar ve cafelerde akşamını mükemmel bir eğlence ile sonlandırabilirsiniz. Eğlence ve müzik deyinde de yine Marmaris kendini özel bir yerde sunmaktadır.

  Marmariste eğlence sadece gece barlarda olmuyor. Gündüz de yat turları, köy gezileri, cip safari ve Efes, Pamukkale, Dalyan ve Kaunos gibi bölgeleri ziyaretler şeklinde geniş bir yelpaze sunulmuştur.

  Mavi gök yeşil ormanlar ve masmavi deniz. Doğa Marmaris'e oldukca cömert davranmış belliki. Sizler de bu güzellikleri irebir yaşayabilirsiniz.

  Marmaris ve çevresi hem eğlence hem doğa hem de tarihi açıdan oldukca zengin bir tatil beldesidir. Marmaris'te tarihi miras ve doğal güzellikler sizi adeta kendine çekecek, gördüğünüz tarihi eserler sizi büyüleyecektir. Marmaris doğal güzelliği yanında tarihi Karya ve sayısız antik şehirler bizi cezp etmekte asırlık mirası günümüze taşımaktadır. Marmaris'ten günü birlik gidiş gelişlerle ziyaret edilebilen antik şehirler Anadolu'nun kültürel mirasını Ege ve Akdeniz'de yansıtır.
  Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız...
  Marmaris Turizm Rehberi
   


Sayfayı Paylaş