Marmaris Akyaka Nasıl Gidilir, Akyaka Ulaşım

Konusu 'Marmaris' forumundadır ve GamZe tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Marmaris Akyaka Nasıl Gidilir, Akyaka Ulaşım
  Akyaka Beldesine ulaşım kara yolu ile yapılmaktadır. Eğer İzmir - İstanbul - Denizli tarafından geliyorsanız Muğla Marmaris arası D550 Karayolunun Muğla'dan sonra 30. km. sinde Sakar geçidinden Gökova Düzlüğüne ulaşmadan sağa doğru Akyaka levhası ile sapan bir yoldan ulaşabilirsiniz.

  Yolunuz ters istikamet ise yani Antalya tarafından geliyor iseniz, Gökova Antalaya Muğla karayolunda Gökova dörtyol (Marmaris sapağı) kavşağından geldiğinizde hemen sağa doğru ağaçların içine dalan bir yol göreceksiniz ve bu yol sizi levhalar ile Akyaka'ya getirecektir.

  Denizyolu ile, Akyaka'ya gelmek pek pratik olmasa da sadece İstanbul İzmir arasındaki mesafeyi deniz yolu ile kat etmek genelde İstanbul istikametinden gelipte uzun yol araba sürmek istemeyen ve ailesiyle birlikte vakit geçirmek isteyenler için uygun olabilir.

  Akyakaka' en yakın daha doğrusu uygun olan Dalaman havalimanıdır. Dalaman Havalimanı Akyaka Beldesine 67 km. uzaklıkta olup 50-60 dakika arası bir sürede katledilmektedir. Akyaka'ya diğer yakın olan Bodrum Hava limanı 1.15 saat İzmir Havalimanı ise 2.5 saatlik bir kara yolculuğu gerektirir.

  Dalaman - Akyaka - Dalaman transferleriniz bize uçuş bilgilerinizi gönderdiğiniz takdirde taksi gönderilerek gerçekleştirilecektir
   


Sayfayı Paylaş