Marmara'da Hayat Durdu

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve Balako tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  İstanbul'da elektrik kesintisi nedeniyle metro ve tramvay seferleri saatlerce durdu.İstanbul'un birçok ilçesinde, İzmit, Adapazarı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da elektrik kesintisi var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kesinti nedeniyle doğalgaz verilemediğini belirterek uyarıda bulundu: Kombiler kapalı tutulmalı ve hemen açılmamalı...

  [​IMG]

  Elektrik kesintisi nedeniyle saat 13.43'ten itibaren metro ve tramvay seferleri durdu. Metro ve tramvay duraklarına gelen vatandaşlar diğer toplu ulaşım araçlarına yönlendirildi. İptal olan metro ve tramvay hatlarının güzergahlarında vatandaşlar otobüs ve minibüsleri tercih etti. Bu yüzden trafikte yoğunluk da yaşandı.

  İstanbul'daki elektirik kesintisi Karaköy'de tramvayların yollarda kalmasına neden oldu. Bazı vatandaşlar tramvayları terketmeyerek elektriğin gelmesini bekledi. İstasyonlardaki görevliler de durum hakkında vatandaşlara uyarılarda bulundu.

  Saat 16.00 itibariyle Taksim-Şişli arası metro seferleir hariç diğer hatlarda metro ve tramvay seferleri yapılmaya başlandı.

  BİRÇOK İLÇEDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

  İstanbul'un bir çok ilçesinde elektrik kesintisi var.

  İşte elektrik kesintisinin olduğu ilçe ve semtlerden bazıları:
  Sarıyer, Beykoz, Kadıköy'ün büyük bölümü, Yeşilpınar-Eyüp bölgesi, Pendik, Levent, Bakırköy, Başakşehir, Çağlayan, Tuzla, Eminönü, İkitelli-Halkalı bölgesi...

  BAZI YERLERE ELEKTRİK VERİLMEYE BAŞLANDI

  Saat 14:45 itibariyle Anadolu Yakası'nda bazı semtlere elektrik verilmeye başlandı.

  ADAPAZARI , EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ VE İZMİT'TE DE ELEKTRİK KESİNTİSİ

  İstanbul'un yanı sıra Adapazarı, İzmit, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da da elektrik kesintisi var.

  KESİNTİNİN SEBEBİ

  Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) ile Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) yetkilileri, saat 13.43 itibarıyla yaşanan kesintinin kendileriyle bir ilgisinin bulunmadığını, konuyla ilgili Türkiye Elektrik İletim A.Ş'nin (TEİAŞ) çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti.

  Bu arada, BEDAŞ Sistem Koordinasyon Müdürü Rana Yalçın, TEİAŞ'tan aldığı bilgiye göre, kentin Avrupa ile Anadolu yakasını birleştiren 380 kilovatlık enerji nakil hattında frekans kayması oluştuğunu ve sorunun giderilmeye çalışıldığını söyledi.

  150 BİN VOLTLUK GERİLİM HATTINDA ARIZA

  TEİAŞ'ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında meydan gelen arızadan dolayı elektrik verilemiyor.

  TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, TEİAŞ'ın Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 150 bin voltluk yüksek gerilim hattında arıza meydan geldiğini bildirdi.

  Arıza nedeniyle başta Edirne olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli'ne elektrik verilemediğini ifade eden Erdoğan, sorunun kısa sürede çözülmesi için çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti: “Genel bir kesinti. TEİAŞ'dan kaynaklanıyor. Sorunun giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Arıza, TEİAŞ'nin Babaeski Grup Müdürlüğü tesislerindeki 154 bin voltluk yüksek gerilim hatlarındaki arızadan kaynaklanıyor. Bu nedenle Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'ye elektrik verilemiyor.”

  ENERJİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

  Enerji Bakanlığı elektrik kesintisinin Bursa'daki doğalgaz elektrik santralindeki arızadan kaynaklandığını açıkladı.

  İSTANBUL İÇİN KOMBİ UYARISI

  Arıza nedeniyle doğalgaz da kullanılamadığından tatil gününü evinde geçiren vatandaşlar donuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ''Doğalgaz verilemiyor, kombiler kapalı tutulmalı, hemen açılmamalı'' uyarısında bulundu.

  VALİ: TEKNİK BİR SORUN

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kesintiyle ilgili ''Teknik bir sorun, kısa sürede halledilecek'' dedi.

  DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN TELEFONLARI KİLİTLENDİ

  Elektrik kesintisinin ardından vatandaşların bağlı bulundukları elektrik dağıtım şirketlerinin telefon hatlarını araması sonucu hatlar kilitlenirken, BEDAŞ başta olmak üzere dağıtım şirketlerinin bazılarının web sitelerine de erişim şu an için sağlanamıyor.
   


Sayfayı Paylaş