Marka yönetimi

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Marka ve Marka Yönetimi Kavramları
  marka yönetimi yüksek lisans, marka yönetimi ppt, brand management, marka stratejileri, marka yönetimi sertifika programı, marka yönetimi eğitimi, stratejik pazarlama ve marka yönetimi

  marka yönetimi nedir
  Güçlü ve başarılı markalar için temel ilkeler:
  Marka Yönetimi markayı tüketiciye sunmanın, değerini belirlemenin, marka bilinirliğini ve marka bağlılığını yaratabilmenin bir yönetim süreci olduğunu ve bu sürecin nasıl olması gerektiğini derinlemesine analiz ediyor.
  Başarılı marka olmanın öncelikli koşulu olan kalite, hizmet, yaratıcılık gibi markayı rekabet ortamında farklılaştıracak konularla beraber marka yaratma çabalarının doğru ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için marka yönetimi kavramina gereken titizliğin gösterilmesi gerekiyor. Marka Yönetimi markanın gerek firma, gerek müşteri gerekse de aracı kurumlar açısından sağladığı faydalar çerçevesinde bu markalama sürecinin doğru yürütülmesi için gerekli bilgileri bizlere sunuyor.

  Marka Yönetimi Eğitimi
  Marka oluşturmak hem sanat, hem de bilimdir. Pazarlama çalışmalarında daima bir yaratıcılık ve orijinallik olduğunu görürüz. Pazarlama gurularının söylediği ve yazdığı tüm prensipleri uygulasanız dahi marka stratejinizin başarısı büyük ölçüde bu prensiplerin stratejiye nasıl dönüştürüldüğü ve nasıl uygulandığına bağlı olarak değişecektir.

  Pek çok üst düzey yöneticinin artık iyice benimsediği gibi, firmaların sahip olduğu en önemli varlıkların başında, para ve zaman yönünden büyük yatırım yaptıkları markaları gelmektedir. İmalat süreçleri ve kurulan fabrikalar çoğu zaman başka firmalar tarafından taklit edilebilir. Fakat tüketicilerin kafasında yer etmiş inanış ve tutumlar kolayca taklit edilemez. Piyasaya yeni ürün çıkarmanın zorlukları ve lansmanların gerektirdiği büyük harcamalar, şirketlerin yeni ürünlerini lanse ederken daha dikkatli davranmaları ve aynı zamanda mevcut markalarını daha iyi yönetmeleri yolunda büyük bir baskı unsurudur.

  Marka Yönetiminin özünü oluşturan marka sermayesi kavramı, pazarlamacılara markalarıyla ilgili uygulayabilecekleri farklı strateji ve taktiklerin potansiyel etkilerini yorumlamakta ortak bir payda ve çok değerli bir bakış açısı kazandırmaktadır.
   


Sayfayı Paylaş