Malta Köşkü Hakkında Bilgi

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Malta Köşkü
  Malta Köşkü, Yıldız parkı içinde Yıldız sarayını parktan ayıran duvarın doğu yönündedir. Sultan Abdülaziz döneminde Malta'dan getirilen taşlarla yaptırılmıştır. Adını buradan almaktadır. Tarihte önemli olaylara sahne olmuştur. Tahta çıkarılmak istenen Sultan V. Murat başarısız olunca güvenlik gerekçesiyle köşkte alıkonulmuş, Mithat Paşa köşkün arkasındaki düzlükte kurulan çadırda yargılanmıştır. Tavan süslemeleri, mermer balık desenleri, altın varaklı aynası görülmeye değerdir.

  Boğaz 'ı, Üsküdar 'ı ve Eminönü 'nü gören geniş manzarasıyla Malta Köşkü, tarihi bir ambiansta yemek yemeyi, huzurlu bir ortamda çay içmeyi dayanılmaz bir keyif haline dönüştürüyor. Yıldız Parkında içinde yer alan Malta Köşkü özellikle haftasonu Pazar günleri park içinde koşu yapanların kahvaltı ya da brunch için spor sonrası uğrak yeri oluyor.

  Şehrin göbeğinde, Yıldız Parkı'nın inanılmaz sukuneti ve Boğaz'ın nefis manzarası eşliğinde yiyeceğiniz yemeklerinizde mekanın ambiansına uygun olarak alaturka müzik yayını yapılıyor. Restoranında Türk mutfağından dünya (turkeyarena.com) mutfağına, seçme lezzetleri birarada bulabileceğiniz köşkte haftasonları brunch ve gün boyu açık büfe yemek servisi veriliyor. Yazları ve baharda açık havada ve kışın serasında yemek servisi de verilen köşk, Beltur işletmesinde olduğundan içki servisi yok. Fiyatları şehrinde göbeğinde böylesi bir manzara ve ortam için oldukça cazip.

  Ayrıca yaz günlerinde Malta Köşkü yakınında kurulan kır kahvesi de kafeterya mönüsünden örneklerle müşterilerini ağırlıyor. Dondurma, soğuk- sıcak içecekler, tost, sandöviç ve pasta çeşitlerini tadabileceğiniz kır kahvesinde açıkhavada keyif yapmanızı tavsiye ederiz. Her gün 09.00-22.30 arasında açık.
  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş