Maleri Kalın Dudak-Protomelas Ornatus, Malawi Cichled Tatlı Su Balığı =>

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Haplochromis flavimanus, Maleri Kalın Dudak
  Bilimsel Adı: Protomelas Ornatus
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü-Kumluk Alan
  Beslenme: Etobur-Kaliteli cichlid yemleri ve canlı/dondurulmuş kankurdu ile beslenme yapılmalı, sprulina diyeti eksik edilmemelidir.
  Mizaç: Yarı Agresif
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 24C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
  Maksimum Boy: 25 cm
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkekler yeşilimsi mavi renkli, yanaklarında oryantal bir sarı renk hakimdir.Dişiler gri-bej renk ağırlıklı, vücudun üst kısmında kahverengi bir şerit ve dağınık bir kare desen mevcuttur.Erkeklerde sırt yüzgeci genel olarak sarı yada beyaz görünümlüdür.
  Bakım: 300 litreden büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Akvaryum bol kayalık olarak dizayn edilmeli, akvarumda kalın bir kum taban bulunmalıdır.Diğer büyük hap türleri ile birarada bulundurulabilir.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır. turkeyarena.net
  Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş