Macropodus Opercularis(Cennet Gurami) Labirentliler

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Cennet Gurami Balığı

  [​IMG]

  Ortak İsim: Cennet Gurami​
  Bilimsel Adı: Macropodus Opercularis
  Dağıtım: Doğu Asya
  PH: 6.0-8.0
  Sıcaklık: 16C - 26C
  Maksimum Boy: 8 cm
  Ana renkler: Kırmızı, Mavi

  Mizaç: Normalde Barışçıldır. Erkekler olgunluğa erdiğinde, beta splendeste olduğu gibi, birbirini öldürmeye varan bölge kavgaları olur.

  Beslenme: Etobur-Protein ağırlıklı yaprak yemler ve canlı gıdalarla beslenme yapılmalıdır.

  Cinsiyet: Erkekler daha parlak renklidir ve yüzgeçleri daha uzundur.

  Bakım: Akvaryumlarda saklnmaları için kayalar ve kütüklerden dekorlar yapılmalı ve mutlaka kapaklı akvaryum kullanılmalıdır. Çünkü akvaryumdan atlama eğilimi mevcut bir balıktır. Renklerin daha iyi gözükmesi için akvaryum tabanı koyu renkli olmalıdır. Bitkili akvaryumlara zarar vermez. turkeyarena

  Üretim: Su yüzeyinde, erkek gurami yumurtalar için baloncuk yuvalar yapar. Ayrı üreme tankı kullanılmalıdır. İlk aşamada ısıyı 25C'ye, ph 'ı ise 6,5-7,0 değerlerinde tutun. Erkek ve dişi balığı ayrı tanka koyduktan birkaç gün sonra üremeyi tetiklemek için ısıyı 26 C 'ye çıkarıp sabitleyin. 100-500 yumurta meydana gelebilir. Yumurtlama olayından sonra dişi üreme tankından çıkarılmalıdır. Yumurtalara erkek balığın sahip çıktığı görülecektir. Yavrular oluştuktan sonra ilk aşamada infusoria, daha sonra ise günde 2 kez artemia yemle beslenmeli, bir kaç gün sonra kuru toz yeme devam edilmelidir.
   


Sayfayı Paylaş