Maç için İsrail'e Devlet Güvencesi

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş’a konuk olacak İsrail takımına çağrıda bulunarak , “Maç konukseverlik içinde oynanacaktır” dedi.

  TÜRKİYE ve İsrail arasında Mavi Marmara krizi nedeni ile giderek tırmanan krizin Beşiktaş’ın, İstanbul’da 15 Eylül’de İsrail’in Maccabi Tel Aviv takımı ile oynayacağı Avrupa Ligi maçını etkilememesi ve burada yaşanabilecek her türlü provokasyonun önüne geçilmesi amacı ile hükümet harekete geçti. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, başta UEFA ve İsrail ile uluslararası kamuoyuna, “Maçın konukseverlik içinde oynanacağı” garantisini verdi. Kılıç, şunları söyledi: “Maccabi takımı da Beşiktaş ile olan müsabakasını en olağan koşullarda, en üst düzey konuk konukseverlik içinde oynayacak. İsrail takımı ve taraftarları da güvenli bir şekilde ülkelerine döneceklerdir.

  Tarafsız saha talebi
  Birleşmiş Milletler’in Mavi Marmara raporu nedeniyle Türkiye- İsrail ilişkilerinde yaşanan gerginlik, son olarak havaalanlarında yolculara yaşatılan eziyet ile tırmanmıştı. Bu nedenle İsrail’de bazı çevrelerde, UEFA’nın maçı tarafsız sahaya alması gerektiği talebi dile getirilmişti.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş