LYS Tercih Sonuçları 23 Temmuzda Açıklandı

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve ot-gu tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

  ÖSYM LYS Tercih Sonuçları Açıklandı! LYS Tercih Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayın, LYS Tercih Sorgula, LYS Tercih Sonuçları TC Kimlik No İle Sorgula, LYS Tercih Sonuçları Açıklandı!

  Yoğun geçen 10 günlük süreçten sonra YGS-LYS tercihleri yapıldı. Şimdi sırada tercih sonuçların açıklanması geliyor. Beklemesi stresli ve zor bir süreç aday ve aileler için. Allah hepsine kolaylıklar ve sabır versin, tüm adayların kalplerinden geçeni nasip etsin.

  ÖSYM'den gelen açıklamaya göre LYS tercih sonuçlarının en geç 24 Temmuzda açıklanması bekleniyor. Geçtiğimiz yıllarda 1 hafta içinde açıklanan tercih sonuçlarının bu yılda bir hafta içinde açıklanması bekleniyor.

  Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

  2014-2015 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde 1-5 Eylül'de yapılacak.

  Yerleştirme sonuçları açıklandı aşağıdaki linkten yerleştirme sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Allah herkesin gönlüne göre versin.

  https://sonuc.osym.gov.tr
   


Sayfayı Paylaş