Limon Tansiyon Düşürürmü, Limon Tansiyona İyi Gelirmi

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Limon Tansiyonu Nasıl Etkiler

  Limon C vitamini başta olmak üzere A ve B vitaminleri, şeker, müsilaj, sitrik asit ve tuzları açısından zengin bir besindir.

  Limon tansiyonu düşürür. Limonlu Suyun kan basıncını düşürücü etkisi var. Tansiyonu düşürme adına, limonlu Su içmek sarımsak yemekten daha faydalı.

  Limonun diğer hastalıklara faydaları
  Kanı temizler. İştah açıcıdır. İshali keser. İdrar söktürür. Kansızlığı önler. Susuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. Nasırları söker. Mikrop öldürücüdür. Mide ağrılarını dindirir. Damar sertliği ve romatizmada faydalıdır. Mide, bağırsak ve idraryollarındaki mikropları öldürür. Yüzdeki sivilceleri geçirir. Cildin güzelleşmesini sağlar. Karaciğer hastalıklarında faydalıdır. Baş ağrılarını ve vücut ağrılarını keser. Yüz çillerinde faydalıdır. Mide bulantısını ve baş dönmesini giderir. Dişleri beyazlatır ve diş etlerini kuvvetlendirir. Skorbüt hastalığında faydalıdır. Boğaz ve bademcik iltihaplarının giderir. Fazla aybaşı kanamasını önler. Limon, doku büzücü etkisi nedeniyle peklik vericidir. Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük şikâyetlerini azaltır. Besin zehirlenmelerinde ve böcek ısırıklarında yararlıdır. Böbrek ve mesane kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Rahatlatıcı etkisi ile vücuttaki ağrıları hafifletir, ateşi ve tansiyonu düşürür. Soğuk hava nedeniyle ellerdeki ve yüzdeki deri çatlamalarını iyileştirir. Bu etkisinden yararlanmak için de sıkılan limonun suyu ellere, ovuşturularak dıştan uygulanır.
   


Sayfayı Paylaş