Limon Maskesi Nasıl Yapılır

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 13 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Limon Maskesi Nasıl Yapılır
  Yağlı cilt gözenekleri büyük olan cilt modelleri içerisindedir. Cildinizdeki yağ oranını düzenlemek ve yaşlanmasını önlemek için limon maskesi en uygun maske olarak önerilmektedir. Evde çok kolay yapabileceğiniz bu doğal maske Toz, kir vs. dış etkenler yağlı cilt üzerine yapışarak gözeneklerin tıkanmasını sağlar. Böyle oluncada hiç kimsenin benimsemediği ve görüntü bozukluğu olarak görülen sivilcelerin oluşmasına neden olur. Sıkılaştırıcı ve mikropları öldürücü özellikler içeren limon, bol su içerdiği için toksinlerin vücuttan atılımını sağlıyor. Böylece cilt pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Zengin C vitamini deposu olduğu için cildi dış etkenlerden koruyup cilt hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunuyor.

  Limon Maskesi-1: 2 limon ve su. 2 Limonun kabuklarını soyun. Daha sonra bunları bir kabın içeresine koyun ve yarım çaybardağı su koyun. Üzerine bir kaç damla limon damlatın. 5 dakika bekledikten sonra robotta veya sarmısak dövenini içinde püre haline gelecek kadar ezin. Elinizi değdirdiğinizde krem şeklini alıyorsa o zaman maske ile temizlik yaptığınız cildinize bir pamukla sürün. 3-5 dakika kadar bekleyin. Bazen akne olacak durumlarda ise cilt yüzeyinizde kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu geçici olacaktır. Daha sonra ılık sıyla yıkayıp temiz bir havlu ile kurulayın.

  Limon Maskesi-2: Cildin niteliğine göre bu kez hem besleyici hem de sıkılaştırıcı bir maske türüne yer veriyoruz. Bu maskenin yapılışı için 1 limon ve 250 gr yağlı yoğurta ihtiyaç vardır. Yüzünüzü temizlik maskesiyle temizledikten sonra yağlı yoğurdun üzerine 5 damla limon suyu katın. Daha sonra bu yoğudur iyice karıştırın. Yoğurtta tortular meydana gelecektir. Bu tortu bozulma değil aksite cilt asiti tortusu oluşturmaktadır. Temizlenmiş cildinizin üzerine maske yapın. Daha sonra 15 dakika kadar maskenin kalmasını sağlayın. Unutmayın, bu maskeyi dudaklarınıza gelmemesine özen gösterin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Temiz bir havluyla kuruladıktan sonra cildinizi dinlenmeye bırakın.

  Limon Maskesi-3: Cilt gerginleştirmek ve gözeneklerini daraltmak istiyorsanız bu maske çeşidini kullanmanızda fayda vardır. Mazlemeler, 100 gr yulaf ezmesi, 1 limon, bir yumurta hazırladıktan sonra. Yulaf ezmesinin üzerine limon suyu ve yumurtanın akını dökün. Daha sonra bu elementleri karıştırın. Taa ki krem halini alacak niteliğe kadar getirin. Daha sonra cildinize (yüzünüze, boynunuza, dekolte olacak yerinize vs.) uygulayın. Daireler şeklinde uyguladıktan sonra maske halinde 10 dakika beklemesini sağlayın. Bu süre zarfında cildinizin gerginleştiğini hissedeceksiniz. Süre aşmadan ılık bir suyla cildinizi yıkayın.
   


Sayfayı Paylaş