Lig Devam Edecek Kararı Her An Değişebilir!

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 15 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Futbol Federasyonu’ndaki genel kanaat savcılığın şike soruşturması ile ilgili belgeleri önümüzdeki hafta kendileriyle paylaşacağı yönünde. Bu gerçekleştiği an süreç hızlanacak ve federasyonun ‘lig devam edecek’ kararı değişebilecek.

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyespor’un futbolcuları İbrahim Akın ve İskender Alın’ın şike itirafları gündeme bomba gibi düştü. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı, teknik direktör Tayfur Havutçu ve kulübün güvenlik müdürü Ahmet Ateş gözaltına alındı. İddia açıktı;

  - Akın ve Alın’a kupa finalinde oynamamaları karşılığında transfer teklif edilmişti.
  Yarış atı hediye edildi
  - Akın’a bir yarış atı hediye edilmişti.
  - Akın, Fenerbahçe maçında iyi oynamama karşılığı 100 bin dolar almıştı.
  Savcılıktaki ifadede İbrahim Akın’ın bu iddiaları itiraf ettiği öne sürüldü. Ve bu itirafla birlikte ortalık karıştı.

  Önce Beşiktaş cephesinden tepki geldi;
  - İbrahim Akın ve Alın’ın itiraflarında Beşiktaş adı geçmiyor.
  Siyah beyazlılar bununla yetinmedi. Adalı ve Havutçu aklanana kadar Türkiye Kupası’nı federasyona iade etme kararı aldı.
  Ama asıl büyük hareket Futbol Federasyonu’ndan geldi. Başkan Mehmet Ali Aydınlar, gazetelere yansıyan ifadeler üzerine şike operasyonunu yürüten savcı Mehmet Berk ile sabah saatlerinde adliyede bir araya geldi.

  [​IMG]
   


 2. EmRe Well-Known Member

  Erteleme yok ama...
  Akın’ın itirafları belki de süreci hızlandıracak, küme düşme, ligi erteleme gibi seçenekler gündeme gelecekti.
  Aydınlar savcı ile yaptığı toplantının ardından basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Başkan, “Ligin ertelenmesi şu an için söz konusu değil” dedi ama hemen arkasından da ekledi:
  - Aldığımız kararı revize edebiliriz. Bu kararlar kanun değil, Allah’ın emri değil. En doğru kararı vermeye çalışıyoruz.
  Aydınlar savcı ile görüşmesinde belge alamamıştı. Soruşturmanın gizliliği açısından bu talebi kabul görmemişti.
  Ama, “Her şey değişebilir” ifadesi Akın ve Alın’ın savcılık soruşturmasındaki itiraflarının son derece ciddi olduğunun kanıtıydı.

  Belgeleri bekliyorlar
  Mehmet Ali Aydınlar, savcı ile konuşmasının ardından federasyonda bir durum değerlendirmesi yapıldı.
  Ve genel kanaat açığa çıktı;
  - Futbol Federasyonu’nun ‘LİG DEVAM EDECEK’ kararı her an değişebilir.
  Sürecin hızlanması artık belgelere bağlı. Federasyonun genel kanaati de o belgelerin önümüzdeki hafta kendileriyle paylaşılacağı yönünde.
  Savcının gizlilikle ilgili kaygıları azalır ve sorgular biterse, iddianamenin hazırlanmasından önce belgelerin peyderpey kendilerine verileceğine inanıyorlar.
  Bu şu anlama geliyor;
  - Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun ‘LİG DEVAM EDECEK’ kararı önümüzdeki hafta içinde değişebilir. Bakalım zaman neler gösterecek.

  Pazartesi UEFA ile toplantı var
  Mehmet Ali Aydınlar, şike soruşturması ile ilgili olarak pazartesi günü UEFA yetkilileri ile bir toplantı yapacaklarını söyledi. Aydınlar, “Pazartesi günü Cenevre’de UEFA ile toplantı yapacağız. UEFA, bize güvendiğini belirtti. Galatasaray, açıklamasında ‘TFF isterse belgelere ulaşır’ demişti, ama ulaşamadık. Savcı bey ile görüştüm ancak belgeleri veremeyeceği ifade etti. Bizim verdiğimiz karar, yönetim kurulu kararıdır; revize edilebilir. Sonuçta bu kararlar Allah’ın emri değildir” diye konuştu.
   

Sayfayı Paylaş