Lg'den Optimus One Cep Satışları Patladı!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 19 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  [​IMG]
  LG Optimus One, piyasaya çıktıktan 2 ay sonra 2 milyon satış rakamına ulaşarak bir ilke imza atıyor.
  LG Electronics (LG), Avrupa'nın genelinde, ABD ve Asya-Pasifik ülkelerinde satışa sunulan Optimus One'ın, şirket tarihinde en hızlı satış grafiği sergileyen cep telefonu olduğunu açıkladı.

  LG Electronics Mobil İletişim Birimi Başkanı ve CEO'su Dr. Jong-Seok Park, "Çok yönlü ve güçlü LG Optimus One, akıllı telefonlar dünyasına geçişi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Rakamların da gösterdiği üzere, bu tip bir cihaz için güçlü bir talep olduğu açıkça ortadadır. Optimus One birçok müşterinin beklediği bir ürün olmasının yanı sıra, artık akıllı telefonların sadece kolay uyum sağlayanlara yönelik olmadığının da bir göstergesidir" dedi.

  Android 2.2 "Froyo" OS'den güç alan ve Google'ın en son işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı telefonlardan biri olan Optimus One; üç kata kadar daha hızlı internet taraması, web sayfası yükleme ve birden çok uygulama yapma şansı sunuyor. Optimus One aynı zamanda, yüz izleme ve gülücük yakalama özelliklerine sahip fotoğraf makinesi, 3.2 inç genişliğinde HVGA ekran ve uzun ömürlü 1500mAh kapasiteli pilinin yanı sıra, özel LG tasarımlı kullanıcı arabirimi ile de dikkat çekiyor.

  LG Optimus One'ın, 10 milyon satan ilk akıllı telefon olması bekleniyor.
   


Sayfayı Paylaş